Офіційний висновок Держпродспоживслужби щодо "чорного" снігу

14 та 16 грудня у Галичі, Бурштині та інших навколишніх селах “почорнів” сніг. Місцеві мешканці впевнені, що причиною стали викиди та осіла сажа з Бурштинської ТЕС. На станції відкидають свою провину щодо темного забарвлення верхнього шару снігу. Представники Управління Держпродспоживслужби та екологічної інспекції перевірили на вміст небезпечних речовин та зафіксували перевищення ртуті й сажі.

Про необхідність перевірки снігу до Головного управління Держпродспоживслужби письмове звернення надіслала депутатка Івано-Франківської обласної ради Аріна Сивак, пише Ратуша.

У відповіді комісія підтвердила забрудненість снігу, відбір якого провели на Майдані Різдва, що у місті Галич.

За результатами проведених досліджень, встановлено невідповідності за фізико-хімічними дослідженнями – по визначенню забарвленості – 30° при нормі 20°, через виявлення твердих нерозчинним з речовин темно-сірого кольору в значній кількості та перевищення вмісту токсичного елементу, а саме: масової частки ртуті становить 0,003 мг/кг при нормі 0,0005 мг/кг. Відповідно до методичних вказівок “Визначення вмісту ртуті в об’єктах виробничого, навколишнього середовища і біологічних матеріалах”, затверджених наказом МОЗ України,- йдеться в документі.

У відомстві зазначали, потрапляючи у грунт, талі води фільтруються та очищуються, а вміст ртуті становить 2,1 мг/кг.

Як підтвердження, публікуємо фотокопії відповіді головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області депутату обласної ради Аріні Сивак.