Олег Ущенко: Вчора мав сльози на очах...

Олег Ущенко: Вчора мав сльози на очах...

Мабуть мало хто з галичан знає, що відомий кінорежисер, письменник і сценарист Олег Ущенко - теж справжній галичанин.

Народився Олег в с. Нараївка Галицького району, і прожив там до 7 років. Потім переїхав з мамою до Івано-Франківська і вже там пішов до школи, але кожного літа приїжджав в рідне село на канікули. З Нараївкою і зі своїми рідними людьми з далекого дитинства зараз режисера пов'язують лише приємні спогади. Їх він намагається винести в публічне середовище, здебільшого в коротких оповіданнячках на своїй сторінці в мережі Фейсбук. А от нещодавно його оповіданнячко на різдвяну тематику було записане в професійному аудіоформаті.

Ущенко був до сліз вражений, почувши цей запис в гостях у своїх знайомих.

Ось як він описує цей приємний трафунок:

"Вчора мав сльози на очах.
Був запрошений на святочне гОщення. Порозмовляли на кухні за чаєм. Настала пора перебиратися до вітальні.
А вітальня дуже акустична - майже на весь перший поверх особняка, бо дверей на кухню та коридор немає.
Несподівано по молитві, тільки ми сіли за стіл, то їх малий увімкнув цей аудіоролик.
А акустична система у їх домашньому кінотеатрі майже ідеальна. Виникли такі відчуття, ніби стін, стелі і навіть підлоги не існує, а ми за столом наче витаємо серед шумів та спецефектів. Вони нас колишуть і переміщують у просторі.
Не знаю, звідки з'явилися сльози?
Що то саме моя робота? Не зауважував за собою такого виду сентиментальности. Що увімкнули з поваги до гостя? 50/50. Я за то справді щиро вдячний. Швидше всього, що у теплій невимушеній обстанівці під добрий аудіоряд майже покадрово згадувалося дитинство. Мізки розмальовували кожен епізод, який озвучував приємний голос диктора. Дмухнуло навіть холодом, який вривався, коли відкривалися двері. запахло помаранчами. А тлом спогадів став дзенькіт ложок та виделок і гамір тих застіль, коли сходилося так багацько фамілії, що молодші мусили гОститися, стоячи. А потім хтось з родини нагадував:
- Ми тут їсти зібралися чи колядувати?
Надіюся вам теж буде приємно послухати.
Будь ласка, поширюйте - саме таких речей у нашому інформаційному просторі бракує.
Смачного і веселого Різдва!"

В розмові з Олегом ми дізналися, що незабаром він зі своїми колегами планує відзняти на серію спогадів з дитинства ще і відеоряд.

Послухайте і ви цю оповідь. Може і вам згадаються дитячі різдвяні приємності.