Опільська гастрономія: у Рогатині презентували кулінарний спадок громади

Опільська гастрономія: у Рогатині презентували кулінарний спадок громади

Логаза, запрашка, бобов’яник, запалені буряки або й щипанка на пшоні … Гадаєте, це – страви закордонної кухні? А що, як ми відкриємо секрет і зауважимо: йдеться про нашу, опільську, гастрономію. Здивовані?

Мода на відновлення українських звичаїв знову набирає обертів. І це особливо важливо зараз, коли ворог має на меті знищити українську культуру й ідентичність. Тож нині культура повинна говорити на всіх просторах. Зрештою, нам не потрібно для цього відшукувати її у запилених архівах, бо маємо поруч, у сусідніх селах.

6 липня у нашому краї стартував онлайн-проєкт Спадок «Традиційна опільська кухня». Розпочали його працівники Рогатинського будинку культури спільно з представниками навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття приготуванням страви «Опільський борщ». Відтак проєкт тривав 2 місяці і завітав у села краю. Його серцем стали усі клубні заклади громади та жителі, котрі дивували етнонаїдками на різний смак.

Нині наше головне завдання допомогти нашій державі українізуватися. І рогатинська культура пропонує креативний метод – традиційну кухню Опілля,- говорить ідейна натхненниця та директор РБК Н.Стиславська. - Готування їжі - теж мистецтво. Елемент української культури, яким активно цікавляться. Тому дуже приємно, що на шляху реалізації цього важливого проєкту відчула потужну підтримку колег з всієї громади. Ми розуміємо, що не дарма розпочали цю справу».

У майбутньому Рогатинська міська рада має намір видати збірник рідкісних опільських рецептів, що стане кулінарною енциклопедією Опільського краю для майбутніх поколінь.
Під час заходу присутні мали змогу не лише ознайомитися зі смачною картою громади, але й почути розповіді про історію страв. Дізнатися традиції їх приготування, коли подавалися та які звичаї з ними пов’язані. Переглянули й уривок фільму про пуківську долю, який було відзнято ще у 1985-му. Крім того, пригадати старі пісні, де згадуються наші давні наїдки…
Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримуйте нас!