Остап Дроздов пішов з "4 телеканалу"

Остап Дроздов пішов з

Відомий журналіст Остап Дроздов більше не вестиме авторську програму “Прямим текстом на “4 телеканалі”.

Дроздов пояснив причини “розлучення” з керівництвом цього медіаресурсу. У Фейсбуку він написав, що після зміни власника журналістам “4 каналу” “виставили параметри”, з якими він не погодився. Йдеться зокрема про такі тези: “Забути про “велике крадівництво” (ніякої аналітики про корупційну складову не може бути), забути про збагачення владної еліти, забути прізвища  Єрмака, Зеленського – всенародного лідера, тому критика або невинно-нейтральна, або ніяка, для російської мови – сприяння та лояльність, патріотична риторика – це “почути Донбас”.

Дроздову не по дорозі з новим власником “4-го” каналу. Тому що (цитуємо), “як вони кажуть, “западенської” української риторики не має бути у телевізорі. Прикриваючись ідеями “зшивання чогось там із чимось”, насправді узято курс на знищення будь-яких проявів гостро-українського ТБ. І заміни його на ласкаво-малоросійське. І назвуть це “українським”, як колись більшовики малювали нас дружелюбними котами леопольдами у шароварчиках”.

Водночас новий власник телеканалу, нардеп від “Слуги народу” Олексій Ковальов повідомив у Фейсбуку про припинення співпраці з телеведучим Остапом Дроздовим:

“Будь-які провокації, що розколюють або розхитують єдність українського народу, є неприпустимими. Так само, як розпалювання ворожнечі, дискримінація чи ксенофобія. Українці з кожного без винятку регіону сьогодні зобов’язані консолідуватися, щоб ефективно (кожен на своєму місці) протистояти як зовнішнім, так і внутрішнім викликам. Відтак “4 канал” дякує за роботу телеведучому Остапу Дроздову та повідомляє про припинення співпраці з ним”.

Як раніше розповідав “Український репортер”, народний депутат від партії «Слуга народу» Олексій Ковальов задекларував купівлю «4 каналу» за понад 4 млн. грн. як подарунок від батьків.

Подарунок у вигляді 50% у статутному капіталі ТОВ «ТРК Інтеррадіо» нардеп отримав від Івана Ковальова та ще 50% від Наталії Ковальової. Вартість подарунків – по 2,18 млн. грн. Крім того, нардеп отримав від Івана Ковальова ще один подарунок – 39% у статутному капіталі ТОВ «Ар Ті Ай Продакшн» (ціна – 195 тис. грн.).

Про те, що нардеп від СН Олексій Ковальов придбав ТОВ «ТРК Інтеррадіо» («4 канал»), який раніше належав львів’янам Дмитру Добродомову і Андрію Мисику, стало відомо 28 грудня.

Тепер йому офіційно належить 100% ТОВ «ТРК Інтеррадіо», сума статутного фонду становить 4,36 млн. грн. За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарними власниками вказано Івана Ковальова та Наталію Ковальову (ймовірно, батьків нардепа).

Дмитро Добродомов і Андрій Мисик були співвласниками «4 каналу», після того як у вересні 2021-го зі складу власників вийшов юрист і медіаменеджер Максим Варламов. Сам Добродомов став співвласником і директором телеканалу в лютому 2021 року, купивши частку Андрія Кісери.

Ковальов у Фейсбуку стверджував, що його родина придбала телеканал, аби надати йому нові можливості та зробити одним з лідерів на ринку медіа.

“…Наша родина вирішила придбати телеканал і зробити його ще якіснішим, потужнішим та популярнішим. Маю плани на швидкий розвиток, а репутація та професійність команди “плюс” нові додаткові можливості забезпечать “4 каналу” можливість дуже швидко стати одним з лідерів серед інформаційних каналів”.

Як відомо, на цьому телеканалі є авторська програма екснардепа Борислава Берези “Засланці” про корупцію в ешелонах влади. Дописувачі у Фейсбуку прогнозують, що тепер ця програма довго не затримається на цьому ресурсі. Нещодавно з ефіру “зникла” принципова і гостра програма “Люта українізація” Антіна Мухарського про боротьбу з “руським міром”.