Пасхальне вітання християнам древнього Галича, вірним Православної Української Незалежної Церкви

Пасхальне вітання християнам древнього Галича, вірним Православної Української Незалежної Церкви
Христос Воскрес      Христос Воскрес! Возлюблені у Христі отці, браття і сестри!
      Впродовж минулих тижнів ми старалися “подвигом добрим трудитися, час посту закінчити, у вірі єдність зберегти, голови невидимих зміїв (спокус) сокрушити і переможцями над гріхом стати” (молитва Літургії Ранішеосвячених Дарів), щоби дочекатися бажаного Свята Пасхи Христової. І ось настав цей Великий День, “День, що його сотворив Господь”, коли ми поклоняємось Хресту Христовому і Святе Воскресіння Нашого Спасителя оспівуємо і славимо, тож радіймо і веселімся в цей Святий День.
      Майже дві тисячі літ минуло з часу тих подій, але немає більш радісної новини, більш радісного вітання, як “Христос Воскрес!”. І радість ця не меншає. І це цілком природньо. Ми радіємо, коли наші близькі піднімаються з ложа хвороби, а нині Спаситель світу, Спаситель кожного із нас возстав із Гробу, і тим зцілив людство від пошесті гріха. Ми святкуємо, коли робимо цінні земні надбання, а нині Воскреслий Господь повернув нам загублену в Адамі славу дітей Божих і відкрив шлях до Неба. Ми дякуємо Богові, коли рятує нас від небезпек земних, а нині ми визволились від смерті вічної.
      За нас принесена жертва, викуп, який врятував нам життя, і то життя вічне, для якого й сотворена людина. Господь Ісус Христос – Єдиний Ізбавитель, який примирив нас, примирив все людство з Богом. І ми нічим іншим не можемо подякувати Йому, як тільки нашою вірою і життям відповідним нашій вірі. Перший крок до спасіння людини є радість почуття свободи від тяжкості гріха, а за цим починається довгий шлях приближення до Христа, несіння разом з Ним свого хреста і пам`ять про те, що “ярмо Його благе і тягар Його легкий”. Відродитися людині неможливо самою вірою, необхідне оновлення всієї людини, необхідна перемога в людині добра над гріхом, необхідне правдиве християнське життя, як прояв цієї перемоги. “Якщо любите Мене, Мої Заповіді зберігайте! Хто заповіді мої має та їх зберігає, той любить Мене. А хто любить Мене, то полюбить його Мій Отець. І Я полюблю його, і об’явлюсь йому Сам” (Євангеліє від Іоана 14:15,21). Ось це відповідь і шлях для тих, хто хоче Спасіння і шукає Бога. Не треба шукати Його об`явлень, як це робили Пилат, Ірод та юдеї, що сподівались побачити від Нього якесь чудо (Євангеліє від Луки 23:8) і кричали Йому “Зійди з Хреста!” (Євангеліє від Марка 15:32).
      Треба жити за заповідями Божими, воскресити свою убиту гріхом душу, тоді Христос Воскреслий полюбить цю чисту душу і об`явиться в ній Сам.
      Якщо ж тільки уста наші (а не життя і діла) будуть славити Христа Спасителя, то наша участь у Святі над Святами обернеться у лицемірство, на сором нам. Ми будемо подібні до воїнів, що знущалися над Сином Божим, які на словах казали Йому: “Радуйся, Царю Юдейський!”, а на ділі били його тростиною (Євангеліє від Марка 15:18).
      Для достойного святкування Пасхи Спасительної ми повинні почути і виконати слово апостола Павла: “Отож очистіть стару закваску, щоб стати вам новим тістом… бо наша Пасха – Христос за нас у жертву принесений. Тому святкуймо не з давньою закваскою… злоби і лукавства, але в опрісноках чистоти і правди” (Перше послання апостола Павла до Коринфян 5:7,8).
      Вітаю всіх Вас, возлюблені у Христі, зі святом Світлоносного Воскресіння Христового! Бажаю Вам берегти Мир у собі і утверджувати його на Землі, трудитися на користь людей і всього народу, бути правдивими християнами і достойними громадянами нашої Вітчизни.
      Хай буде з усіма нами благодать і мир, милість і благословення Воскреслого із гробу Життєдавця Господа Ісуса Христа, який Воістину Воскрес із мертвих!
З любов`ю у Христі Воскреслому священик Іоан Кузь, декан Галицький УАПЦ