ПЕРЕМОГА – СВЯТО, ЯКЕ БУЛО, Є І БУДЕ!

ПЕРЕМОГА – СВЯТО, ЯКЕ БУЛО, Є І БУДЕ!

ПЕРЕМОГА – СВЯТО, ЯКЕ БУЛО, Є І БУДЕ!    65-й раз гордо й велично крокує вікопомний День Перемоги. День Перемоги для українців – свято особливе. Це найсвітліший день, коли єднається нація, коли серця всіх поколінь, віддаючи шану живим і вклоняючись полеглим, б’ються в унісон.
    9 Травня – це і день скорботи. Цього дня ми згадуємо всіх тих, чиє життя забрала війна, тих, хто поліг у кривавому бою, хто після Перемоги помер від ран, хто недожив, недокохав, хто так і не побачив своїх народжених і ненароджених дітей.
    На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 4124 ветерани війни, з яких :
    63 – інваліди,
    268 – учасники бойових дій,
    198 – члени сімей загиблих та померлих військовослужбовців,
    3595 – учасники війни.
    Всі ветерани війни користуються пільгами на оплату житлово-комунальних послуг згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
    До 9 Травня управлінням праці виплачено одноразову грошову допомогу 4124 ветеранам війни на суму 654120,00 грн., відповідно до Постанови ‘’Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується у 2010 році відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».
    Налагоджена робота з безоплатного забезпечення інвалідів війни протезно-ортопедичними виробами та засобами пересування. Повністю задоволено потребу в інвалідних візках.
    Прозорість проходження бюджетних коштів,адресність фінансування пільг та їх ефективне використання забезпечує створений Єдиний державний автоматизований реєстр осіб,які мають право на пільги. За його допомогою здійснюється перевірка відомостей підприємств та організацій, що надають послуги при проведенні фінансових розрахунків за фактично надані пільговикам послуги. У 2009 році надано пільг на суму 3629,28 тис.гривень. 33 інваліди мають в користуванні спецавтотранспорт,одержаний через органи соцзахисту, та отримують компенсацію витрат на бензин, ремонт та технічне обслуговування. 70 інвалідів війни та загального захворювання отримують компенсацію на транспортне обслуговування . Протягом 2009 року виплачено компенсацію на бензин та транспортне обслуговування 105 інвалідам на суму 18314 грн.
    В поточному році забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування 9 ветеранів війни. Протягом 2009 року 49 ветеранів війни оздоровлено в санаторіях України.
    За актами обстеження матеріально-побутових умов проживання ветеранів війни надано одноразову грошову допомогу 16 ветеранам війни на суму 5910 грн. з різних джерел фінансування.
    В районі медичне обслуговування ветеранів війни здійснюється Галицькою центральною районною лікарнею, Більшівцівською номерною лікарнею та медсанчастиною Бурштинської ТЕС, у яких створено та функціонує 8 палат ветеранів на 21 ліжкомісце. Ними оздоровлено 1668 ветеранів війни та проліковано в стаціонарі 640 чоловік. Проведено зубопротезування 6 ветеранам війни на суму 3508 гривень, проведено медичних оглядів 4343 ветеранам війни.
    У 2009 році трьом інвалідам війни та трьом вдовам ветеранів війни проведено капітальний ремонт жилих приміщень на суму 130,6 тис. гривень. Виплачено готівку на тверде паливо на суму 308,3 тис.грн. Протягом І кварталу 2010 року двом ветеранам війни встановлено квартирні телефони з пільговою оплатою. Всього надано пільг на суму 179,7 тис.грн.
    Протягом 2009 року за рахунок коштів місцевого бюджету надано фінансову підтримку раді ветеранів та спілці Афганістану на суму 2100,00 гривень. Управління праці та соціального захисту населення подало пропозиції до районної ради щодо надання фінансової підтримки громадським організацім у 2010 році за рахунок коштів місцевого бюджету.
    Але це мізерна допомога порівняно з тим, що Ви, дорогі ветерани, не шкодуючи себе і свого життя у тій страшній війні, захистили рідну землю, наблизили благословенну мить незалежності України.
    Низький уклін Вам за молодість, красу, здоров’я, які Ви віддали у боротьбі з ворогом, захищаючи нашу Україну. І хоча з того часу минуло вже 65 років, Ваш неоціненний подвиг назавжди залишиться в наших серцях і в пам’яті прийдешніх поколінь.
    Прийміть найщиріші побажання, міцного здоров’я, людського щастя, сімейного затишку, усіляких життєвих гараздів, мирного неба над Україною.
    Шана Вам від покоління визволених!
    Вдячності Вам людської, пам’яті про Вас незгасної, спокою і надії під мирним небом України!

Управління праці та соціального захисту населення Галицької райдержадміністрації