Перше місце на Всеукраїнському конкурсі здобула наукова робота про творчість відомої гуцульської блогерки Фіїнки

Перше місце на Всеукраїнському конкурсі здобула наукова робота про творчість відомої гуцульської блогерки Фіїнки

10 липня студентка ІІ курсу Фахового коледжу Закладу вищої освіти «Університет Короля Данила» Анастасія Михайлюк посіла перше місце на завершальному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.

Попередньо дівчина стала переможцем двох етапів конкурсу: міського й обласного і її роботу рекомендували до участі у Всеукраїнському конкурсі.

Над роботою Анастасія Михайлюк працювала рік. І тематику обрала досить несподівану: «Структурно-семантичні особливості фразем у сучасному діалектному дискурсі на матеріалі творчості Ірини Вихованець (Фіїнки)».

«Я мала на меті проаналізувати особливості будови та значення гуцульських фразеологізмів на основі YouTube-контенту Ірини Вихованець (Фіїнки). Такий матеріал дослідження обрала недарма, оскільки Фіїнка чи не єдина, хто популяризує автентичний гуцульський говір в медійному просторі. Думаю, що після війни люди почнуть більше цікавитися українськими діалектами і говірками. Я – представниця бойківського діалекту, але гуцульський – краще зберігся, він більш закритий, не так асимілювався до літературної української мови», – розповідає Анастасія Михайлюк.

У майбутньому дівчина мріє працювати архітектором, адже навчається на спеціальності «Архітектура і містобудування», проте полишати досліджень з мови не планує.

«Обираючи тему дослідження для Анастасії, я опиралася на те, що вона – підліток й аналізувати сучасний YouTube- чи Інстаґрамконтент їй буде цікавіше, ніж, наприклад, особливості художньої прози (хоч ми аналізували і прозу також).

Такі конкурси сприяють вихованню молодого покоління науковців. У дітях потрібно плекати любов до науки. Ми повинні всіляко заохочувати нашу молодь залишатися в Україні, тим більше, у такий непростий час. Україні потрібні розумні люди, науковці зокрема», – зазначає викладачка кафедри перекладу та філології Університету Короля Данила, кандидатка філологічних наук Вікторія Фінів.

Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримуйте нас!