Перший крок до будівництва водогону зроблено

Перший крок до будівництва водогону зроблено

У Галицькій територіальній громаді завершили буріння додаткових свердловин для забезпечення проєкту водопроводу.

Роботи проводили в межах Шевченківського родовища питних підземних вод. Кошти на цей об'єкт, а саме близько 1,5 млн грн, було виділено із субвенції на соціально-економічний розвиток громад за сприяння народного депутата України Ігоря Фріса. 

Наразі, це лише перший крок до забезпечення питною водою мешканців Галицької громади, зауважує Ігор Фріс. Згідно з проєктом, повинні бути влаштовані три вітки водогону. Вони забезпечуватимуть питною водою м.Бурштин та навколишні села; села Тустань, Дубівці, Більшівці, Задністрянськ, Демешківці, Вікторів, Комарів, Крилос. 

"Проєкт передбачає водопостачання та водовідведення, але на це потрібно ще чимало коштів. Тож намагатимусь залучити його до загальнодержавної програми «Питна вода» в цьому році. Це глобальний проект із значними інвестиціями, які дуже потрібні для життя громади", - наголошує нардеп на своєму сайті.

Варто нагадати, що ще 25 жовтня 2017 року за підтримки народного депутата України Михайла Довбенка та сприяння ДТЕК Бурштинська ТЕС відбувся круглий стіл під назвою  «Стан водних ресурсів та шляхи вирішення проблеми питного водопостачання, як елементу безпеки життєдіяльності Галицького району та міста Бурштин», на котрому фахівці, експерти та представники влади різних рівнів обговорили проблему водопостачання населених пунктів Галицького району.

Під час круглого столу зазначалося, що за попередніми підрахунками проєкт будівництва водогону оцінюється у  більше ніж 100 млн грн.

Тоді планувалося, що вітки водогону мали б охопити такі населені пункти як: м. Бурштин, м. Галич, смт. Більшівці та села Бовшів, Задністрянське, Німшин, Демешківці,  Слобідка-Більшівцівська, Придністров’я, Тустань, Медуха, Межигірці, Дубівці, Лани, Маріямпіль, Різдвяни, Старий Мартинів та інші.

Вартість будівництва водопровідної мережі першого етапу довжиною 28,9 км згідно проведеного на той час розрахунку становила приблизно 43,4 млн грн. Вартість будівництва насосної станції другого підйому та резервуарів чистої води - близько 10,0 млн грн. В цілому, для реалізації першого етапу називалася сума близько 50-55 млн грн.