Питання легалізації доходів розглянуто на засіданні Громадської ради

Питання легалізації доходів  розглянуто на засіданні  Громадської ради

     ДПІЧергове засідання Громадської ради при Державній податковій інспекції в Галицькому районі відкрила голова Громадської ради Олександра Верещак, яка відзначила, що своєчасні надходження до бюджету держави – це гарантія виконання всіх запланованих заходів щодо поліпшення соціально-економічних стандартів життя громадян.
     Податківці Галицького району докладають максимальних зусиль, щоб забезпечити надходження до бюджету в повному обсязі. За січень-травень 2010 року до Зведеного бюджету поступило 64,6 млн. грн., доведені завдання виконано на 107,0%. До районного бюджету забезпечено поступлення в сумі 44,7 тис. грн.
     Одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів є податок з доходів фізичних осіб. Тому питання легалізації заробітної плати на сьогодні є одним із актуальних. ДПІ в Галицькому районі забезпечує проведення перевірочної роботи підприємств, установ, організацій та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності, щодо виявлення порушень податкового законодавства при виплаті заробітної плати робітникам та службовцям (виплати коштів з не облікованої готівки без утримання та перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб, зловживання службовим становищем керівників підприємств в частині використання коштів підприємства на власні потреби, використання фіктивних документів для підтвердження авансових звітів, виплата доходів фізичним особам, використання яких не пов’язане з господарською діяльністю, виплат заробітньої плати у розмірах нижчих від законодавчо встановленого мінімального рівня та ін.).
     Сьогодні заробітну плату в «конвертах» можна назвати однією з найбільших перепон в економічному та соціальному розвитку держави. До того ж вона позбавляє людину соціальної захищеності.
     За результатами 82 проведених перевірок виявлено 78 найманих працівників без оформлення з ними роботодавцями трудових відносин згідно вимог законодавства. З них:
     45 громадян зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності, якими сплачено додатково до бюджету 11,6 тис. єдиного податку;
     33 найманих працівників залучено додатково для сплати 50 % єдиного податку, ними сплачено 4,2 тис. грн. єдиного податку.
     Також працівниками ДПІ проводиться активна робота з викриття суб’єктів господарювання, які ухиляються від сплати податків, під умовною назвою „Бюджет”, метою якої є підвищення ефективності контрольно-перевірочної роботи, виявлення та руйнування схем ухилень і мінімізації податкових зобов’язань окремими платниками податків.
     27  квітня  2010  року  Верховною  Радою  України  прийнято  Закон  України  „Про Державний бюджет України на 2010 рік”, статтею 25 якого передбачено здійснення відшкодування   податку   на   додану   вартість   платникам,   у   яких   суми   податку задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 року, підтверджені перевірками та не відшкодовані на дату набуття чинності цим Законом, шляхом оформлення облігаціями внутрішньої державної позики з терміном обігу п’ять років (при цьому має бути забезпечено  рівність умов  для  всіх  платників  податку  щодо  визначення  способу відшкодування   податку   на   додану   вартість,   добровільність   здійснення   такого відшкодування та зацікавленість усіх платників податку).
     Основні умови випуску ОВДП для відшкодування сум ПДВ та Порядок випуску, обігу, погашення зазначених ОВДП затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2010 р. № 368 «Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість».
     Для отримання відшкодування шляхом оформлення ОВДП платники податку повинні:
     - до 25 червня 2010р. подати до органу державної податкової служби за місцем реєстрації заяву про оформлення відшкодування ПДВ облігаціями для включення до реєстрів інвентаризації;
     - подати до банків, що виконують функції агентів з оформлення відшкодування ПДВ облігаціями, виписку з реєстру, затвердженого Міністерством фінансів України, та заяву про оформлення відшкодування ПДВ ОВДП;
     - відкрити у банках рахунки у цінних паперах для зарахування належної їм кількості облігацій, про що повідомити органи державної податкової служби за місцем реєстрації.
     Засідання Громадської ради відбулося у руслі конструктивного діалогу та взаємного розуміння, адже мета у податківців і платників податків спільна – покращення добробуту всіх громадян країни.

Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ в Галицькому районі