«Погоріли» на отриманні хабарів

     Співробітники СБУ в Івано-Франківській області затримали ряд посадовців на вимаганні та отриманні хабарів. Зокрема,  один із заступників директора філії ДК “Укртрансгаз” НАК “Нафтогаз України” Науково-виробничого центру технічної діагностики “Техдіагаз” та колишній заступник  директора з матеріально-технічного забезпечення, що раніше виконував обов’язки голови тендерного комітету зазначеної філії, з серпня 2010 року систематично та наполегливо вимагали хабара у сумі 600 тисяч гривень у директора одного з підприємств м.Івано-Франківська за сприяння у перемозі у тендері на виконання робіт із обстеження та діагностики газопроводів ДК “Укртрансгаз” та допущення в майбутньому до тендерів, організованих Науково-виробничим центром технічної діагностики “Техдіагаз”.
     Прагнучи не бути викритими, службовці передали директору Івано-Франківського підприємства реквізити підставної фірми та фіктивні документи про нібито виконані цією фірмою роботи на суму 600 тисяч гривень, за які жертва вимагання повинна була перерахувати гроші на вказаний зловмисниками рахунок.
     19 січня близько 12 години дня на одній із центральних вулиць Івано-Франківська для отримання хабара один із службовців зустрівся з директором Івано-Франківського підприємства, який і передав йому платіжне доручення про перерахунок грошей.
     Одразу після отримання предмета хабара зловмисника було затримано. Іншого зловмисника співробітники СБУ затримали наступного дня у місті Києві.
     За ознаками злочинів прокуратурою Івано-Франківської області порушено кримінальну справу. Зловмисників затримано.
     Ще одним затриманим став керуючий Івано-Франківським відділенням одного з банків, зареєстрованих у місті Києві, який з грудня 2010 року вимагав хабара у сумі 3030 гривень у директора охоронної фірми, що надавала відділенню послуги з охорони. Взамін керуючий обіцяв безперешкодне отримання охоронною фірмою оплати від банку за надані послуги, сприяння у продовженні договору на послуги охорони зі збільшенням оплати за них. В грудні 2010 року зловмисник одержав дві частини хабара у розмірі 1100 і 300 гривень; надалі потерпілий платити відмовився.
     Для здійснення тиску на директора охоронної фірми, керуючий відділенням банку погрожував розірвати договір та заблокував картковий рахунок фірми.
     Співробітники СБУ затримали його у службовому кабінеті при отриманні решти хабара у сумі 1630 гривень.
     За даним фактом прокуратурою порушено кримінальну справу.
     «Погорів» на хабарі і доцент Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Викладач вимагав 9 тисяч гривень хабара у студентів однієї із груп ВНЗ за успішне складання ними заліків з двох дисциплін. 20 січня у приміщенні одного з корпусів університету він отримав від представника цієї групи частину хабара – 6 тисяч 500 гривень, після чого його було затримано. Прокуратурою м. Івано-Франківська проти нього порушено кримінальну справу.
     Також  на вимаганні хабара спіймано начальника Рогатинського РВ УМВС України в Івано-Франківській області.
     Впродовж тривалого часу полковник міліції наполегливо вимагав 2,5 тисячі гривень у приватного підприємця за погодження заяви про нічний режим роботи розважального закладу, що йому належить, та непроведення працівниками міліції перевірок режиму роботи цього закладу.  
     Начальника Рогатинського РВ УМВС затримали при одержанні грошей у його службовому кабінеті.
     За фактом отримання хабара, поєднаного з вимаганням, прокуратурою області порушено кримінальну справу.
     Дані злочини караються позбавленням волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна  та з позбавленням права обіймати певні посади на термін до 3 років.
     В Управління СБУ в Івано-Франківській області постійно працює “гаряча лінія” (0342) 59-00-19, за якою громадяни з метою захисту своїх законних прав та інтересів можуть повідомити про випадки вимагання хабара.

За матеріалами прес-групи Управління СБУ в Івано-Франківській області