Понад 4 тисячі людей одночасно заколядували

Понад 4 тисячі людей одночасно заколядували

9 січня у селі Підгір’я на Івано-Франківщині в Парку історії Землі майже 4,5 тисячі людей разом заспівали колядку “Нова радість стала”. Представники Книги рекордів України офіційно зафіксували наймасовіше виконання колядки.

“Сьогодні встановили рекорд — наймасовіше виконання колядки “Нова радість стала”. Категорія рекорду — мистецтво. Зафіксували 4471 учасника. Рахували за формулярами у касах, де записувалися люди, які приходили на захід”, — розповіла Суспільному експертка Книги рекордів України Тетяна Розвадовська.

З її слів, попередній рекорд встановили у 2017 році у Дрогобичі, що на Львівщині. Тоді в унісон заколядували 828 людей. Загалом, сказала Тетяна Розвадовська, це вже третій схожий рекорд. Вона також додала, що є рекорд і з наймасовішого виконання “Щедрика” — 3500 людей.

Учасниця рекорду Христина Цюпа із села Саджава Богородчанської селищної ради каже, що про коляду в Підгір’ї дізналася в Інтернеті.

“Я з радістю долучилася, тому що підтримую українські звичаї, традиції. Мені подобається колядувати, я змалку співаю, люблю сцену, навчаюся на акторку. Сумно, що молодь забуває традиції, сидить вдома в ноутбуках і не колядує. Мені дуже сподобалося, я щаслива, що так багато людей долучилися до цього, я не очікувала. Було приємно співати, чути, що усі знають цю колядку”, — поділилася Христина Цюпа.

Ідею рекорду з колядою в Парку історії Землі не вважають чимось екстраординарним, навпаки, кажуть, що така ініціатива для них закономірна.

“Парк історії Землі підтримує українські звичаї і традиції, а колядка – це наша важлива національна спадщина. І її варто популяризувати й показувати людям, що українська коляда, українські традиції – це важливо і круто”, – сказала в коментарі КУРСу артдиректорка Парку історії Землі Underhill і співорганізаторка заходу Олена Ананєвич.

 Вона також додає, що рішення встановити рекорд прийшло зненацька. Оголошення про захід розмістили в інтернеті, також зверталися у сільські та селищні ради й до творчих колективів. Колядку "Нова радість стала" обрали не випадково.

"Це – одна з найдревніших колядок. Вона – дуже близька, її всі знають – від маленького до дорослого, тому ми вирішили, що саме вона", – говорить пані Олена.

З її слів, масове виконання колядок планують зробити традиційним та проводити його у різних містах та селах.