Поринути в сиву давнину: історичний перформанс у Галичі

Поринути в сиву давнину: історичний перформанс у Галичі

26 серпня у містах Галича й Калуша відбулося незвичайне дійство – творча інсценізація торгівлі сіллю у Галицькому князівстві. Організаторами й ініціаторами виступили Калуська міська рада, Галицька міська рада та Національний заповідник «Давній Галич».

Варто зазначити, що нечасто можна побачити подібний історичний перформанс, тому цікаво було поспостерігати за цікавим епізодом з минулого.

«Великі міста завжди розвивалися на великих водних артеріях. Це був своєрідний взаємовплив культур. Руські міста вели досить розвинену торгівлю, торгували різноманітним крамом: зерном, дорогоцінними хутрами, медом, ювелірними виробами, зброєю, та найпопулярнішою була, звичайно, сіль. Сіль була важлива і як приправа, й необхідна для збереження їжі: м’яса, сирів тощо. Саме тому ми цією інсценізацією хотіли відтворити як саме відбувалася така важлива торгівля сіллю у давньому Галичі», - розповідає керівник науково-дослідного відділу Національного заповідника «Давній Галич» Марія Костик.

Розпочинався перформанс у Калуші, де завантажили човен сіллю, який з Лімниці причалив по Дністру до Галича. Гостей-торговців зустрічав сам Данило Галицький.

Короля Данила Галицького зіграв режисер та художній керівник Калуського молодіжного театру «Silentium» Дмитро Карачун:

«Я дуже люблю історію, читати історичні книги, і якщо чимось зацікавлюся, переймаюся долею свого персонажа. Мені дуже приємно було взяти участь у такому перформансі, бо моя прабабуся родом з Галича. Наш театр завше долучається до різноманітних проектів, а особисто для мене це цікавий досвід», - зазначає пан Дмитро.

Історичний перформанс був приурочений до Дня Незалежності України.

Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримуйте нас!