Поруч з громадами в час війни

Поруч з громадами в час війни

Усі КСВ відділи та центри ділять історію своєї діяльності на «ДО І ПІСЛЯ»

Вся корпоративно-соціальна сфера, яка була направлена на розвиток, створення чогось нового, втілення найсміливіших ідей, перетворилася на суцільне волонтерство, допомогу військовим, підтримку сімей ВПО (внутрішньо-переміщені особи), СЖО (складні сімейні обставини). І тепер вже майже не має значення працівник ти компанії чи ні. Просто хтось в біді, тому потрібна допомога.

Ось так працює КСВ в сьогоднішній час.

Викликає гордість те, що «Ґудвеллі Україна», окрім перерахованого вище, дотрималася своїх обіцянок перед громадами та провела Конкурс грантів «Село мрії 2022» з загальним фондом 2,1 мільйони гривень. Хоча можна б було використати за виправдання форс-мажорні обставини через війну.

Слово «війна» пахне порохом, димом, руйнуванням, злістю та агресією. Тому, на цьому тлі ще яскравіше вирізняються соціальні проєкти, направлені на покращення умов в громадах, які були подані на розгляд журі конкурсу.

Так, у 2022 році було надіслано 58 заявок, з яких 47 взяли участь в конкурсі «Село мрії 2022» від «Ґудвеллі Україна». Проєкти відповідали таким категоріям:

  • інфраструктурні (дороги, освітлення),
  • освітні (проєкти для шкіл, бібліотек),
  • спрямовані на розвиток культури (відновлення і впорядкування осередків культури після довгої перерви через карантин)

Вартим уваги є те, що громади згрупувались. Відповідно, увага та ресурси не розпорошувались, і від села подавали на конкурс по одному проєкту, хоча з 2020 року обмеження на кількість заявок знято. Отже, зовнішні обставини і поточна ситуація загострили розуміння того, що ми хочемо, куди йдемо, і громади розвинули вміння правильно розрахувати ресурс. А останнє зовсім нелегко зробити в теперішній час.

До слова, 2021 рік теж був нелегким через карантин, нові хвилі пандемії, обмеження на діяльність, тощо. Але тоді питання не полягало, чи фінансувати конкурс взагалі, акцент ставили на тому, як правильно його провести.

Конкурс грантів – це реальні зміни на краще для громад

Минулого року Конкурс грантів «Село Мрії» підтримав 46 проєктів від громад: Калуський район – 25, Стрийський район – 2 проєкти, Івано-Франківський район – 19 проєктів.

Багато проєктів привернули увагу своєю актуальністю, практичністю та самобутністю. Серед них проєкт села Степанівка «Облаштування внутрішніх вбиралень в початковій школі». Для невеликого села мати школу – це привілей, а коли там працює колектив, який живе своєю справою – це взагалі знахідка. Ось так все ставало красивим і впорядкованим

«Медична довершеність» - проєкт для амбулаторії села Студінка. Цей населений пункт межує з Калушем, на невеликій відстані від села працює Калуська ЦРЛ, де можна отримати різноманітні медичні послуги. А завдяки очільниці та активності громади, жителі села мають сучасну й укомплектовану амбулаторію в селі.

Унікальний творчий проєкт «Етнозупинка- елемент сучасного мистецтва» села Мостище. Це ініціатива старости села Василя Булавинця. Ставши розробником та проєктувальником, він запропонував проект, що виграв декілька нагород. Це не тільки покращення умов проживання, але ознайомлення громад з культурою та історією свого краю.

Підписуйтесь на наш Telegramта YouTube і підтримуйте нас!