Президент Зеленський усунув Баканова та Венедіктову

Президент Зеленський усунув Баканова та Венедіктову

Під час свого вечірнього звернення у неділю, 17 липня, президент Володимир Зеленський повідомив про відсторонення від посад Генерального прокурора України Ірину Венедіктову та Голови СБУ Івана Баканова.

“Сьогодні мені доповіли результати чергової операції проти злочинців, які працювали на ворога. Працівники ДБР з СБУ затримали колишнього керівника ГУ СБУ в автономній Республіці Крим. Ця особа була звільнення мною з посади ще на початку повномасштабного вторгнення, як бачимо те рішення було абсолютно виправдано. Зібрано достатньо доказів для повідомлення цій особі підозри за державну зраду. Усі злочинні дії задокументовані Їм буде надана належна юридична оцінка. Так само відповідатимуть усі, хто входили до складу злочинного угрупування, що працювало в інтересах рф. Йдеться про передачу ворогу таємної інформації та інші факти співпраці з російськими спецслужбами“, – сказав Зеленський.

Президент зазначив, що відвідуючи найскладніші прифронтові регіони особисто розбирався з діяльністю правоохоронних органів. За результатами цього прийняті кадрові рішення щодо регіональних керівників сектору безпеки Херсона та Харкова.

За словами Зеленського станом на сьогодні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру.

Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави.

“Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь.

Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримуйте нас!

Сьогодні я ухвалив рішення про відсторонення від посади Генерального прокурора та про усунення – голови СБУ”, – сказав Володимир Зеленський.

Президент закликав конкурсну комісію з відбору керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури фіналізувати рішення конкурсу, який відбувся та призначити нового керівника.

Також прем’єр-міністру доручено активізувати процес проведення конкурсу з відбору нового очільника НАБУ, оскільки строк повноважень попереднього керівника завершився.

Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримуйте нас!