Прикарпатські поліцейські розшукали близько 40 зниклих від початку року дітей

Прикарпатські поліцейські розшукали близько 40 зниклих від початку року дітей
Ювенальні поліцейські розшукали всіх зниклих дітей. Одні діти просто губляться, інші – тікають з дому. На щастя, на Івано-Франківщині не зафіксовано випадків, де б діти ставали жертвами злочинців.
З початку 2022 року поліцейські регіону допомогли розшукати 32 дитини, з яких 18 – малолітні.
Зокрема, у період від війни, з 24 лютого до 28 березня, співробітники поліції розшукали 6 неповнолітніх (2 з них – малолітні). Місцезнаходження практично усіх їх було встановлено упродовж доби після повідомлення про зникнення, а це зменшувало ризики вчинення щодо них протиправних дій.
Для розшуку дітей правоохоронці створювали пошукові групи, до яких залучали працівників ювенальної превенції, карного розшуку, поліцейських офіцерів громади, кінологів та патрульних.
У кожному випадку поліцейські з’ясовують причини втечі дитини з дому. Найпоширеніші з них – незадовільні сімейно-побутові умови, схильність підлітків до бродягування, непорозуміння з однолітками та батьками. Часто діти, тікаючи з дому, намагаються вирішити конфлікти у родині.
Пізніше поліцейські вирішують: повертати дитину в рідну домівку чи тимчасово помістити втікача у спеціальну установу для дітей.
Якщо ваша дитина зникла, поліцейські радять негайно телефонувати на оперативну лінію 102 або звертатись у найближчий відділ поліції.