Проект діє

Проект діє

     дітиМріючи про відпочинок, у більшості випадків ми, зазвичай, уявляємо себе на курортах за кордоном, плануємо пізнати то західну, то східну культуру. Але чомусь дуже рідко нам спадає на думку, що і в Україні є свій Захід і свій Схід, є безліч чудових місць, співіснують різні національності та культури, яким також є чим гордитись і поділитись.
     Для того, щоб показати красу України, Івано-Франківська обласна організація спілки молодих політологів України два роки тому створила проект молодіжного обміну між регіонами нашої країни.
     В умовах проекту, спонсором якого виступає ВО «Свобода», збирається група людей, які подорожують будь-яким регіоном України. Вони відвідують музеї, історичні пам’ятки, смакують стравами місцевої кухні та знайомляться із жителями краю, що дозволяє налагоджувати та підтримувати в майбутньому спілкування.
     На думку організатора даного проекту Андрія Фармуги, такі туристично-освітні заходи дозволять змінити сприйняття один одного українцями, завдяки чому зруйнується стереотип радянських часів Схід-Захід.
     «Головне, щоб людина, побачивши на власні очі, як живуть, чим займаються жителі України в іншій частині нашої держави, сфотографувала і розповіла про це хоча б десятьом знайомим, в кожного з яких є свої знайомі, а ті, в свою чергу, – своїм знайомим», – наголосив Андрій Фармуга. Саме тому акцент ставиться на найбільш комунікабельній верстві населення – молоді, яка простіше сприймає та засвоює щось нове.
     Цього разу знайомитися з Галичиною, її багатою історією, традиціями, культурою та побутом приїхали представники молодіжних організацій з Київської, Полтавської, Хмельницької та Вінницької областей.
     Гідно зустріла гостей Галицька гімназія. Педагогічний колектив та учні підготували для них святкову програму на тематику Різдвяних свят. Кожен колектив  класу колядував та віншував, розігрував сцени Різдва Христового. Під час Розколяди утворилася атмосфера взаєморозуміння, радості та тепла. Кожен з присутніх в залі колядував разом із тими чи іншими колядниками.
     Частував гостей вчительський колектив Святвечерею, в яку війшли дванадцять традиційних галицьких страв.
     На питання, що вразило гостей під час багатої різдвяної програми? Відповіли – різноманітність колядок. Але найбільше гостей здивувало те, що всі учасники колядок, а це учні-гімназисти були одягнені в українські вишивані сорочки. На що директор гімназії Володимира Тихонь відповіла, що вишиванкою можуть похвалитися всі діти та дорослі Галицького району.
     У знак подяки за щирий прийом представники молодіжних організацій запропонували свою допомогу в організації подібних зустрічей у своїх краях.
     Влітку планується подорож до Криму для ознайомлення галичан з кримськотатарською культурою, представники котрої проживають разом з нами в єдиній державі.
     Сьогодні – це спілка молодих політологів України, завтра – інші молодіжні організації підхоплять їх ініціативу. І так крок за кроком, пізнаючи один одного, ми впевнено зможемо сказати про те, скільки національностей проживає на території України, легко назвемо міста-герої, найстаріший заповідний комплекс, містечко, яке називають Українською Венецією, чому саме Сорочинський ярмарок і яка на смак гуцульська бринза…

Аріна Сивак