Росія звинувачує Україну в провокуванні ядерного удару

Росія звинувачує Україну в провокуванні ядерного удару
Російські дипломати заявляють, що ядерний конфлікт провокує не Росія, а Україна та Захід

Посол рф у США заявив про те, що джерелом "нездорових міркувань про розв'язання ядерної війни" став Київ, який нібито має намір отримати ядерну зброю.

Посол росії в США Анатолій Антонов опублікував в американському журналі Newsweek статтю, в якій спробував переконати західних читачів у миролюбній політиці рф.

Посол звинуватив американських політиків у "перекручуванні" заяв російських офіційних осіб із ядерної політики, тоді як "принципова позиція росії полягає якраз у неприпустимості ядерної війни".

"Звинувачення нашої країни в "агресивній ядерній риториці" безпідставні, — заявив Антонов. — Подібні спекуляції — частина пропагандистської кампанії, розгорнутої проти Росії у відповідь на наші кроки щодо нейтралізації загроз національній безпеці, що походять з української території".

При цьому саме Київ посол звинуватив у провокуванні "нездорових міркувань щодо розв'язання ядерної війни".

"Їх розпочав київський режим, який не приховував своїх намірів обзавестися військовим ядерним потенціалом, — наголосив Антонов. — У цьому ж рядку — заяви керівників Польщі про готовність розмістити на своїй території американську ядерну зброю. А з боку деяких "гарячих голів" на Капітолії і взагалі звучать заклики застосувати проти росії ядерну зброю".

Російський посол запевнив, що росія не загрожує США та їхнім європейським союзникам, а навпаки "докладає всіх зусиль для запобігання ескалації української кризи".

Після виходу статті з аналогічними заявами виступив заступник директора Департаменту інформації та друку Міністерства закордонних справ рф Олексій Зайцев. Він запевнив, що під час "спеціальної військової операції", як називає війну в Україні керівництво рф, застосовувати ядерну зброю російська сторона не планує.