Розпочато 3 хвилю мобілізації: кого братимуть до армії та хто наступний

Розпочато 3 хвилю мобілізації: кого братимуть до армії та хто наступний

В Україні почалася третя хвиля мобілізації, коли до Збройних сил України призивають резервістів, які закінчили військові кафедри.

Про це нагадав мер Івано-Франківська Руслан Марцінків.

“Звертаюся до військовозобов'язаних чоловіків, зокрема тих, хто приїжджає до нас з інших областей – ви повинні стати на військовий облік. Вже понад 8 тисяч ВПО (внутрішньо переміщених осіб – ред.) стали на облік. Пам'ятаємо, що захищати державу – обов'язок кожного українця”, – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що під час третьої хвилі мобілізації в армію забиратимуть тих, хто належить до мобілізаційного резерву, тобто військовозобов'язаних громадян, які закінчили військові кафедри вишів як офіцери запасу та яких не призивали під час попередніх мобілізаційних хвиль.

Наступною буде четверта хвиля. Вона передбачає призов громадян, які не мають вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу та становлять так званий громадський резерв. Це чоловіки, які не мають бойового досвіду, які можуть бути направлені у військові формування за умов критичного сценарію війни.

Нагадаємо, нардепи хочуть посилити покарання для ухилянтів.

Про це йдеться у законопроекті №7205, який уже зареєстровано у парламенті.

Згідно законопроекту ухилення від служби у ЗСУ за повної мобілізації України карається штрафами, виправними роботами та навіть позбавленням волі. Проте нардепи хочуть посилити покарання для ухилянтів, аж до позбавлення українського громадянства.