Розпочинається технічний огляд тракторно-транспортних засобів

Розпочинається технічний  огляд тракторно-транспортних засобів

     На 1 січня 2011 року у Галицькому районі нараховується 1270 одиниць тракторної техніки. З них 269 знаходиться у аграрному секторі, 855 – у приватній власності та 146 одиниць – в установах та організаціях.
     Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2009 року №403 «Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів» передбачено процедуру проведення технічного огляду техніки, яка поширюється на юридичних та фізичних осіб, які є власниками зареєстрованих машин.
     Про порядок проведення технічного огляду у цьому році ми попросили розповісти Головного державного інспектора Інспекції державного технічного нагляду обласної державної адміністрації в Галицькому районі Богдана Олійника.

     Богдан Олійник - Головний державний інспектор інспекції державного технічного нагляду обласної державної адміністрації в Галицькому районі– Отже, Богдане Юліановичу, які особливості цьогорічного технічного огляду тракторної техніки?
     – Загалом, особливих змін нема. Власники машин зобов’язані представити техніку для огляду у місце, день та час, визначені графіком. Огляд нових машин проводиться без перевірки технічного стану.
     Власники машин-фізичні особи представляють до техогляду наступні документи: паспорт або інший документ, що засвідчує особу; копію картки фізичної особи (ідентифікаційний код); протокол перевірки технічного стану; реєстраційний документ на машину; посвідчення тракториста-машиніста; квитанції (платіжні документи) про сплату збору за проведення техогляду.
     Юридичним особам слід представити: копію довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України; протокол перевірки технічного стану; реєстраційний документ на машину; квитанції (платіжні документи) про сплату збору за проведення техогляду.
     При цьому хочу зазначити, що відповідно до нового податкового Кодексу з 1 січня 2011 року податок з колісних транспортних засобів не сплачується, а сплачується тільки заборгованість за попередні роки та при першій реєстрації транспортного засобу, який складає 2,5 гривні зі 100 см3 об’єму циліндрів двигуна. Розрахунок здійснюється за місцезнаходженням юридичних осіб та місцем проживання фізичних і зараховується до бюджету місцевої ради.
     З метою звіряння ідентифікаційних номерів її складових частин з номерами, зазначеними в поданих документах, для реєстрації та зняття з обліку машин, проводиться обов’язковий огляд машин.
     – Ті, хто проходив техогляд у минулому році, вже знайомий із службою, яка тепер здійснює перевірку технічного стану тракторної техніки.
     – Даний суб’єкт господарювання, а точніше, пересувна технічна лабораторія створена на базі ВКФ «Силует», за адресою: місто Рожнятів, вулиця Рильського, 16. У її наявності є відповідне обладнання, за допомогою якого, згідно із затвердженим графіком, проводиться технічний огляд.  
     За  результатами перевірки складається протокол, який діє протягом 45 діб. Тобто власникові дається термін на усунення певних зауважень чи несправностей, виявлених при огляді. Крім того, даний транспортний засіб уже занесено до комп’ютерної бази даних.
     – А які машини вважаються справними?
     – Справними є ті, які мають задовільний зовнішній вигляд і технічний стан, що відповідає вимогам стандартів, технічних умов, іншої нормативної технічної документації та які укомплектовані засобами гасіння пожежі, медичною аптечкою і знаком аварійної зупинки. На кожну справну машину працівник інспекції видає талон про проходження техогляду.
     – Постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2009 року затверджено «Порядок відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів». Що визначає даний Порядок?
     – Даний Порядок визначає процедуру реєстрації, перереєстрації, тимчасової реєстрації  та зняття з обліку зазначеної Постановою техніки.
      Зокрема, слід наголосити на тому, що машина реєструється впродовж семи днів на підставі заяви власника або уповноваженої особи, яка подається державному інспектору. В інспекції можна отримати й перелік документів, необхідних для реєстрації. За фізичною особою-підприємцем машина реєструється як фізичною особою.
     Встановлено і особливості реєстрації щодо машин, які перебувають у власності кількох осіб (співвласників); які належать до пайового фонду майна; машини, що належать неповнолітнім особам; суб’єктам господарювання, який здійснює оптову або роздрібну торгівлю машинами; машини, що переобладнані або самостійно складені, та ряд інших особливостей, з якими можна ознайомитись в інспекції. У цьому випадку ми знімаємо  транспортний засіб з реєстрації, вживаємо заходів до його списання.
     – А коли машина не проходила техогляд протягом тривалого терміну, скажімо, п’яти років, або встановлено факт її перебування в непридатному для експлуатації стані, як бути в такому разі?
     – У цьому випадку ми знімаємо  транспортний засіб з реєстрації, вживаємо заходів до його списання. Дану процедуру щодо таких машин також передбачено вищезазначеним «Порядком».
     – На який рахунок проводиться оплата за технічний огляд?
     –  Код 20555094 (р/р 31256272210409 в УДК в Івано – Франківській області, МФО 836014) – «Збір за послуги держтехнагляду». За один трактор, самохідну машину  – 22,46 грн., за 1 причеп – 18,73 грн.
     Сподіваюся, що власники транспортних засобів належним чином підготуються  до технічного огляду, адже від цього залежить безпека праці людей і надійність техніки. Графік проходження технічного огляду буде опубліковано в наступному номері часопису.
     
     

Ярослав Поташник