Розвиваймо фізичне здоров’я дітей

Розвиваймо фізичне здоров’я дітей

     ПауерліфтингВідколи існує важка атлетика, пауерліфтинг, бодибілдинг, виникають дискусії навколо питання, чи варто дітям і підліткам займатись цими видами спорту. У більшості батьків дитячий спорт асоціюється з гімнастикою, плаванням чи іншими видами, не пов’язаними з обтяженнями. Дитячу важку атлетику, пауерліфтинг сприймають зі страхом через небезпечну дію обтяжень на організм дитини, що ще недостатньо зміцнів. Але практика доводить зворотнє. Вправи з важкої атлетики сприяють правильній красивій статурі і найефективніше вони діють саме у дитячому віці. Планомірне тренування всіх м’язів і сухожиль у важкій атлетиці виключає багато побутових травм і, головне, виправляє сутулість, яка у підлітків поширена.
     Твердження, що заняття важкою атлетикою може бути причиною затримки росту дитини, є помилковим. Короткострокові системні навантаження навпаки є стимулятором росту організму.
     Широко відомі приклади юних важкоатлетів, які показували фантастичні результати. Це свідчить про те, що силові навантаження діють на дитячий організм благотворно. На їхньому прикладі можу запевнити всіх батьків, що важка атлетика – безпечний і ефективний вид спорту для фізичного розвитку дітей і покращення їх здоров’я.
     Основна мета силових тренувань в юному віці – формування міцного м’язового корсета, що захищає і підтримує тулуб та внутрішні органи, створення бази для подальших силових навантажень. Силові вправи і класичні у важкій атлетиці не повинні орієнтуватись на встановлення рекордів. Поглибленим заняттям класичних вправ, силових вправ та допоміжних має передувати загальна фізична підготовка.
     Багато хто з дослідників і тренерів вважає, що для безпосереднього початку занять з важкої атлетики є вік 10-11 років (за спеціальною навчально-тренувальною програмою – з 5-6 років), пауерліфтингу – 12-14 років. Програма сприяє покращенню силових якостей дітей, збільшує гнучкість, оптимізує роботу моторної функції, покращує будову тіла, підвищує опорність організму, покращує розумові здібності. Діти, які займаються важкою атлетикою, суттєво відрізняються від тих, які не займаються, чи займаються іншими видами спорту.
     Тож приводьте своїх дітей у секцію важкої атлетики, яка діє у новому спортивному залі, який нещодавно відкрито у м.Галичі. Секції з важкої атлетики працюють ще у с.Вікторів і м.Бурштині.

Василь Месеренько, чемпіон України з пауерліфтингу