СБУ затримала колаборантку, яка працювала в окупаційній адміністрації Куп’янська

СБУ затримала колаборантку, яка працювала в окупаційній адміністрації Куп’янська

Військова контррозвідка СБУ у Куп’янському районі Харківської області затримала колаборантку, яка працювала у ворожій «військово-цивільній адміністрації Куп’янського району».

Слідчі СБУ встановили, що жінка працевлаштувалася в окупаційну адміністрацію на посаду провідного спеціаліста відділу звернень громадян. Вона працювала у «громадській приймальні» гауляйтера Харківщини Віталія Ганчева.

Колаборантка займалася наданням консультацій з отримання російського громадянства, російських пенсій, розподілом допомоги від рф та влаштуванням на роботу місцевих жителів під російською владою.

Фігурантка розповіла слідчім, що роботу окупаційної адміністрації особисто курували кілька співробітників російської ФСБ. Окремі з них займали посади в адміністрації під прикриттям. А колаборанти з верхівки окупаційної влади виконували те, що їм наказували представники ворожої спецслужби.

Слідчі СБУ повідомили жінці про підозру ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України – добровільне зайняття громадянином України посади у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, в тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Законом за це передбачено позбавлення волі на термін від 5 до 10 з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Готується обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування проводить Управління СБУ в Івано-Франківській області під процесуальним керівництвом Івано-Франківської обласної прокуратури.

Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримуйте нас!