"ШКАРЛЕТА ВИПРАВИТЬ МОГИЛА". Банер такого змісту з'явився вчора на Києво-Могилянській академії

У п’ятницю, 11 лютого, на будівлі Києво-Могилянської академії у Києві вивісили банер, присвячений міністру освіти та науки Сергію Шкарлету.

Студенти виступають проти втручання влади у вибори президента вишу, на яких 27 січня переміг Сергій Квіт, інформують Економічні новини.

Незважаючи на те, що він набрав необхідні для призначення 52,8% голосів, Шкарлет вирішив призначити на 27 квітня повторне голосування.

У зв’язку з цим на будівлі університету й з’явився плакат з його засновником митрополитом Петром Могилою.

«Шкарлета виправить Могила», — говорить надрукований на ньому напис.

До протесту Києво-Могилянської академії приєдналися студенти й інших вишів.

Вони вимагають підписати контракт з Квітом, звільнити Шкарлета та припинити наступи на університетське самоврядування.

Міністерство освіти і науки оголосило конкурс на заміщення посади президента Києво-Могилянської академії у жовтні 2019 року. Відтоді вибори проходили чотири рази, але жоден із кандидатів не набирав потрібної кількості голосів.

20 січня 2022 року вибори відбулись уп’яте, в них брали участь колишній міністр освіти та експрезидент академії (2007—2014) Сергій Квіт і тодішня в.о. президента НаУКМА, декан факультету економічних наук Олександра Гуменна.

Під час другого туру голосування 27 січня Квіт набрав 52,8% голосів, Гуменна — 42,92%. 1 лютого Квіт здав у Міносвіти документи на спецперевірку.