Щоб вода була тихою, а совість – чистою

Щоб вода була тихою, а совість – чистою

     З історії відомо, що ще за часів Петра І під час нересту заборонялось навіть у дзвони дзвонити, бо рибі потрібна тиха вода. На жаль, досвід пращурів ми часто забуваємо. Тому з кожним роком риби та інших водних біоресурсів в наших водоймах зменшується. Причинами цього є: браконьєрство, забруднення річок, вибирання піщано-гравійної суміші з русел річок та прибережних захисних смуг, а також роботи, які негативно впливають на стан водойм.
     Нерест – період розмноження. Він особливий у житті риб. У нашому регіоні більшість прісноводних розмножуються з ранньої весни до початку літа. До ранньонерестуючих риб належать щука, окунь, підуст, білизна, лосось дунайський (місцева назва “головатиця”), нерест яких проходить при температурі води 4-15 °С. При підвищенні температури води до 15-20 °С нерестить лящ, головень, плітка, рибець, а при температурі більше 20 °С – сазан, короп, лин. Як бачимо, температурний режим та сприятливі умови нересту риб створює сама природа, але інші, не менш важливі фактори, повинні створити ми, люди.
     Згідно з наказом начальника Івано-Франківської держрибоохорони від 21 березня 2012 № 4 про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів у нашому регіоні, а це стосується: р. Дністер з усіма притоками та створеними водосховищами – з 1 квітня до 10 червня; р. Прут з усіма притоками – з 1 квітня до 20 травня; придаткових системах водойм та незакріплених ставках – з 1 квітня до 30 червня. Право обмеженого вилову риби надається рибалкам-аматорам однією вудкою (поплавцевою або донною), спорядженою одним гачком та одним спінінгом з блешнею, в світлу пору доби, лише з берега, дотримуючись норм вилову та інших вимог, визначених Правилами любительського і спортивного рибальства. Перелік ділянок для аматорського рибальства можна отримати на сайті Івано-Франківської держрибоохорони http: // ifribinsp.elitno.net,  довідки за телефоном (0342) 78-81-58.
     В період нересту особливо забороняється будь-яка господарська діяльність на водоймах та прибережній водоохоронній зоні, пов’язана із забрудненням водойм, перекриття русел, вибирання піщано-гравійної суміші, трелювання лісу річками та притоками, рух транспортних засобів водоймами та їх миття в руслі на прибережній зоні.
     За порушення цих всіх вимог встановлено адміністративну відповідальність.
     Шановні жителі краю! Сумлінне ставлення до вимог законодавчих актів, доброзичливе відношення до природи допоможе зберегти та примножити природні ресурси, стане запорукою майбутніх уловів для рибалок-аматорів.
     
     

Старший державний інспектор рибоохорони Сердюк А.Л., державні інспектори держрибоохорони Думич М.С., Лопацький Н.Л.