"Слуги народу" не готові підтримати законодавчу норму про покарання чоловіків, що не повернулися з закордону

Фракція політичної партії «Слуга Народу» не буде підтримувати ухвалення законодавчої норми про відповідальність чоловіків призовного віку, які виїхали з України та не повернулися у встановлений законом термін під час воєнного стану. Мова йде про законопроєкт 7265.

Про це повідомив голова фракції “Слуги народу” Давид Арахамія, пише КУРС.

“Ми вважаємо, що у такому вигляді ця законодавча норма є шкідливою і небезпечною як для оборони України сьогодні, так і для відбудови її у майбутньому. Сотні тисяч українців повернулися додому, щоб захищати свою країну під час війни. Багато з тих, хто залишився, працює за кордоном і пересилає в Україну гроші – в якості допомоги сім’ям чи як пожертвування до фондів оборони країни”, – написав Арахамія.

Він зазначає, що пропонована норма жодним чином не вирішує тієї мети, яку насправді треба досягнути: покарати декілька десятків посадовців, чиновників та депутатів, які втекли з України під час війни.

“Будемо шукати інших способів покарання цих осіб. Стосовно решти людей ніяких санкцій не буде і бути не може. Ми зацікавлені у тому, щоб після завершення бойових дій, після нашої перемоги, всі наші громадяни повернулися в Україну, працювали над її відновленням і мали змогу жити звичним життям”, – зазначив депутат.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано декілька законопроєктів про встановлення кримінальної відповідальності за незаконний перетин державного кордону України та неповернення в Україну під час дії воєнного стану. Зокрема, пропонується за неповернення у 15-денний строк зазначених осіб покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.