Співпраця науковців і діячів церкви продовжуватиметься

Співпраця науковців і діячів церкви продовжуватиметься

Співпраця науковців і діячів церкви продовжуватиметься    14–15 травня у Національному заповіднику «Давній Галич» відбулася Міжнародна наукова конференція «Історико-релігійні та етнокультурні особливості Галицького регіону в загальноукраїнському контексті». Захід мав на меті проаналізувати релігійний досвід Галичини, його вплив на загальноукраїнські процеси, привернути увагу до Галицької землі, де віддавна співіснують різні конфесії.  
У конференції взяли участь науковці зі Львова, Івано-Франківська, Галича. Пленарне засідання відкрив генеральний директор-науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич», заслужений працівник культури України Олександр Береговський. Він зачитав вітальні телеграми від очільників Державної служби з питань національної культурної спадщини, Римо-католицької церкви. Від місцевої влади учасників конференції привітала заступник голови Галицької районної держадміністрації Ірина Чернега.
   Доктор богослов’я, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри релігієзнавства і теології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Святослав Кияк благословив присутніх, побажав усім плідної роботи, висловив сподівання, що співпраця науковців і діячів церкви щодо релігійної проблематики Галицького регіону продовжуватиметься й надалі. Доктор історичних наук, ректор Українського університету в Москві, професор, академік Віктор Ідзьо репрезентував діяльність Українського університету в Москві, розповів про успіхи в пошуку українських національних реліквій у Російській Федерації, зокрема Галицького Євангелія, проаналізував різні версії щодо часу створення цієї унікальної пам’ятки. З доповідями у пленарному засіданні виступили також кандидат історичних наук, заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи Семен Побуцький та кандидат історичних наук, доцент кафедри релігієзнавства і теології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ігор Коваль.
    Учасники конференції прийняли резолюцію, у якій звернулися із закликом до:
    - представників усіх християнських конфесій в Україні – припинити міжконфесійне протистояння та посилити свій вплив на формування християнської духовності українців;
    - світської влади всіх рівнів – при вирішенні релігійно-політичних питань враховувати історико-релігійні та етнокультурні особливості регіонів України;
    - науковців Національного заповідника «Давній Галич» – проводити комплексне дослідження історико-релігійних та етнокультурних процесів Галицького регіону в загальноукраїнському контексті у співпраці зі співробітниками інших наукових закладів, продовжити роботу зі створення Музею історії церкви в Галичині.

Любов БОЙКО, завідувач інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника «Давній Галич»