Спорт – запорука здоров’я і життєвого успіху

     Майбутнє України тісно пов’язане із сучасною молоддю. Тому вона повинна бути здоровою та фізично загартованою. Фізичне виховання – це важливий засіб фізичного, соціального та духовного розвитку учнівської молоді.
     Основною метою фізичної культури є формування в школярів стійкої мотивації щодо збереження свого здоров’я, фізичного розвитку та фізичної підготовки, використання засобів фізичного виховання в організації здорового способу життя.
     Сучасні учні проводять багато часу за комп’ютером або біля телевізора, а не на спортмайданчиках, а тому у них розвивається гіподинамія (знижена рухова активність), яка спричиняє молодому організму чимало проблем.
     Щоб активно залучати дітей до занять фізичною культурою і спортом, в районі проводиться значна робота щодо вдосконалення спортивно-матеріальної бази. 2010 рік знаменний важливими спортивними подіями для спорту в Галицькому районі. З ініціативи і під патронатом голови Галицької районної державної адміністрації Григорія Івасишина 14 січня 2010р. відкрито новий спортивний комплекс у м.Галичі, встановлено майданчики для міні-футболу зі штучним покриттям розміром 42х22м в Дубовецькій ЗОШ І-ІІІ ст. та м.Бурштині. Обладнано 4 спортивні майданчики біля Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Розпочато роботу над виданням книги про спорт у Галицькому районі.
     З нового 2010-2011 навчального року в навчальних закладах району активізувалася робота щодо придбання спортивного інвентаря. З цією метою відділом освіти виділено 20 тис. грн. для Вікторівської ЗОШ І-ІІ ст., Вікторівської ЗОШ І-ІІІ ст., Дем’янівської ЗОШ І-ІІ ст., Дорогівської ЗОШ І-ІІІ ст., Дубовецької ЗОШ І-ІІІ ст., Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Кінашівської ЗОШ І-ІІІ ст., Кінчаківської ЗОШ І-ІІІ ст., Межигорецької ЗОШ І-ІІ ст., Тумирської ЗОШ І-ІІ ст.
     Щоб активізувати фізкуль-турно-спортивну роботи серед учнівської молоді, відновлено проведення районної спартакіади з футболу, настільного тенісу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики.
     В спортивних залах Бринської, Комарівської, Крилоської, Залуквянської, Галицької №1, Бурштинської №3, Насташинської ЗОШ проводяться спортивні змагання за участю школярів, молоді та ветеранів.
     В даний час мова йде про те, щоб кожен спортивний майданчик та спортзал були відкритими і працювали для молоді населених пунктів, що дасть змогу залучити учнів до активної діяльності у різних спортивних секціях.
     Сучасним юнакам та дівчатам раджу бути більш активними в особистому житті, житті школи, громади села чи міста.
     Впевнений, що позитивна динаміка зміцнення спортивно-матеріальної бази навчальних закладів сприятиме залученню молоді до занять фізичною культурою і спортом у веденні здорового способу життя.
     
     

Іван Йосифів, головний спеціаліст відділу освіти РДА