Світ очима дитини

Світ очима дитини

     Марта Кравченко (уч. Галицької гімназії) – учасниця Виставки дитячої творчості в МакедоніїДитяча творчість, вихована на народному мистецтві та ремеслах, – це світ очима дитини, її думки, почуття та сподівання. Саме тому «портрет світу» в дитячому виконанні представляє собою унікальний матеріал не лише для педагогів, а й для представників тих верств, від кого безпосередньо залежить образ світу, країни «завтрашнього» дня.
     Тут нема амбіцій, користолюбства, самозакоханого позерства і марнославства, які часто псують перше враження на дорослих імпрезах. В дитячих роботах панують відносини зовсім іншого типу: барвистого, фантастичного і поки що прямодушно наївного – світу народної творчості. Діти творять, не підозрюючи про існування численних пасток і сумнівів, якими позначено життя в професійному мистецтві з його виставками, критиками і цінниками. Майже все, що народжується з творчої уяви наших вихованців, позбавлене утилітарності і буденщини.
     Буває, що дорослі нав’язують свої теми, підштовхуючи «відтворити» на дитячих конкурсах не дітьми придумані хвороби суспільства на зразок наркоманії, алкоголізму, СНІДу, чи славити в роботах черговий скороминучий ювілей. До певного віку дитина творить не стільки для батьків, вчителя, скільки для себе. Зумовлюється це, звісно, не егоїстичними нахилами, а тим, з чим її внутрішній світ органічно злитий, що з’являється на папері чи виліплюється нею з грудки глини. В барвистому калейдоскопі дитячої художньої свідомості обертаються тисячі асоціацій і вражень, кожний з яких має свій колір, аромат і контур, спонукані різними джерелами: сім’єю, природою, друзями, дитячими снами чи навіть телевізійним мультсеріалом. Нам залишається лише спостерігати, як маленька людина формує свій власний неповторний образ у цьому багатовимірному життєвому просторі.
     Одночасно суспільство створило мережу дитячої художньої освіти, в межах котрої не тільки спостерігають, але й більш чи менш результативно допомагають розкрити творчі можливості вихованців.
     Дівчатка і хлопчики, малеча та підлітки сходяться сюди, щоб отримати знання, самореалізуватися, скинути зайву енергію, поспілкуватися з однолітками.
     В Галичі початкова образотворча освіта міцно пов’язана з практичними заняттями, отим самим ремісництвом, яким ця земля славилася з княжих часів, яке становить підґрунтя будь-якої творчої діяльності.
     Навчання ремеслу – це передусім праця. Кожна дитина повинна здолати бар’єр труднощів. Задоволення від роботи приходить не одразу. Воно отримується тільки в праці. Зате, коли технологія засвоєна, починається творчість, роботи виходять надзвичайні, інколи навіть високохудожні.
     Традиційно і цього року наш навчальний заклад може похвалитись немалими здобутками, а це:
     - Диплом І-го ступеня на Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-вжиткового і образотворчого мистецтва «Люби і знай свій рідний край» вручено Марті Кравченко (уч. 9 кл. Галицької гімназії);
     - Диплом-подяку отримала група учнів за участь в конкурсі дитячої творчості в Македонії;
     - призером Всеукраїнського гончарного фестивалю стала Марта Кравченко (уч. 9 кл. Галицької гімназії);
     - І місце в у виставці-конкурсі на кращу композицію обласного відкритого фестивалю «Писанка – 2010» здобула Анна Торб’як (уч. 7 кл. Дубовецької ЗОШ);
     - І місце в обласному конкурсі народних ремесел у номінації «Батик» виборола Марта Кравченко (уч. 9 кл. Галицької гімназії);
     - І місце в обласній виставці-конкурсі іграшок-сувенірів здобула Марта Кравченко (уч. 9 кл. Галицької гімназії);
     - І місце в обласному конкурсі-виставці «Бісероплетіння» присуджено Марії Гаврилів (уч. 7 кл. Більшівцівської ЗОШ);
     - ІІ місце в обласному конкурсі народних ремесел у номінації «Кераміка» здобув Андрій Засєдко (уч. 10 кл. Галицької ЗОШ №2);
     - ІІІ місце в обласному захисті науково-дослідницьких робіт дісталося Марті Кравченко (уч. 9 кл. Галицької гімназії);
     - ІІІ місце в обласному конкурсі народних ремесел у номінації «Різьба по дереву» здобув Роман Римар (уч. 9 кл. Більшівцівської ЗОШ).
     - ІІІ місце в обласній олімпіаді з образотворчого мистецтва присуджено Мар’яні Витвицькій (уч. 9 кл. Галицької ЗОШ №1);
     Мала академія народних ремесел м. Галич зуміла засіяти в душах своїх вихованців дорогоцінні зерна творчості, що проростають дивними барвами неповторного Опільського краю.
     На фото: Марта Кравченко (уч. Галицької гімназії) – учасниця Виставки дитячої творчості в Македонії.
     
     

Стефанія Сидорук, директор Малої академії народних ремесел