“Тиждень вільних крил”. У Галицькому НПП випустили на волю птахів (відео)

“Тиждень вільних крил”. У Галицькому НПП випустили на волю птахів (відео)

У Галицькому національному природному парку, що на Івано-Франківщині, відпустили на волю сімох боривітрів та шістьох сов вухатих.

Про це розповів завідувач центру реабілітації диких тварин парку Андрій Гембарський, повідомляє  Суспільне.

Перед тим, як випустити птахів, працівники центру переконалися, що дитинчата зміцніли та готові вилітати й самостійно полювати.

"У Галицькому парку — тиждень вільних крил. Молоді злетки сови вухатої та боривітра звичайного підросли, зміцніли, набралися сил. Птахи здатні самостійно здобувати їжу та виживати у дикій природі. Тому вітайте в безкрайому небі сімох надшвидких красенів-боривітрів та шістьох таємничих фей — сов вухатих", — каже Андрій Гембарський.

Зі слів Гембарського, деякі птахи збиратимуться відлітати у вирій, тож це — вдалий час, щоб їх відпустити.

Наразі у центрі реабілітації та реінтродукції диких тварин Галицького парку перебуває більше сотні птахів. Здебільшого їх привозять небайдужі люди.

"Боривітри часто гніздяться на багатоповерхівках. Дитинчатами вони випадають з гнізда, а вже люди привозять до нас", — розповідає Андрій Гембарський.

Також фахівець зазначає, що у центрі є відкритий вольєр з лелеками. Коли птахи одужують або досягають дорослого віку, то самостійно відлітають. Покалічені птахи залишаються у заказнику доживати віку.

Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримуйте нас!