Туреччина зняла вето. Швеція і Фінляндія отримали від НАТО статус запрошених кандидатів на вступ

Туреччина зняла вето. Швеція і Фінляндія отримали від НАТО статус запрошених кандидатів на вступ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про офіційне запрошення Швеції та Фінляндії приєднатися до Альянсу.

Про це інформує на пресконференції у Мадриді генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

"Ми надали статус запрошених кандидатів для Швеції та Фінляндії. Сьогодні літери НАТО прийняли історичне рішення, аби запросити Фінляндію та Швецію стати кандидатами до вступу в НАТО. Ці країни зробили все, що було необхідно від них, аби прокласти шлях до НАТО. Дякую лідерам цих країн, за те що прийняли моє запрошення взяти участь у саміті. Це важка робота, яка тривала цілі тижні. Ми створили контакти з багатьма високопосадовцями в різних країнах, зокрема в Брюсселі. І минулого вечора ми зустрілися з президентом Туреччини та інших країн. Нам вдалося знайти спільне підґрунтя і спільне порозуміння. Тому сьогодні таке рішення для Фінляндії та Швеції є сприятливими і таким самим це рішення є для НАТО", - заявив Єнс Столтенберг.

Генеральний секретар наголосив, що для вступу Швеції та Фінляндії в НАТО знадобиться час.

"Ми прагнемо це зробити в найкоротші строки. Вони подали заявку у травні, а ось уже у червні - здобули статус запрошених кандидатів. Звичайно, це не відбувається водночас. Необхідно, щоб 30 країн ратифікували це рішення. Сьогодні в офісі під час спільної зустрічі всі представники виступили, що ці країни мають приєднатися якомога швидше", - зауважив Генсек.

Столтенберг додав, що присутність військ НАТО зміцнить обороноздатність союзників.

"Це рішення демонструє те, що Путіну не вдалося закрити двері в НАТО. Ми глибоко поважаємо суверенне право кожної держави обирати куди їй рухатися. Швеція та Фінляндія зараз вирішили вступити, тому ми поважаємо їхнє право. Безумовно ми збільшуємо присутність наших військ не території Прибалтики і ми прагнемо зробити ще більше зусиль. Ми впевнені, що наша присутність зміцнить обороноздатність всіх наших країн-союзників, зокрема і Швецію та Фінляндію", - наголосив Столтенберг.

Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримайте нас!