У США хочуть навчати українських пілотів на американських літаках F-16

У США хочуть навчати українських пілотів на американських літаках F-16
Українські льотчики прибули в США / Колаж 24 каналу

У Конгрес США внесли законопроєкт, який передбачає навчання українських льотчиків-винищувачів. Тренуватись вони, згідно з документом, мають на американських бойових літаках.

Про це повідомив у соцмережах конгресмен Адам Кінзінгер. Він є ветераном Повітряних сил США.

Кінзінгер опублікував фото з двома українськими пілотами, які прибули в Сполучені Штати. Політик зазначив, що це той випадок, коли льотчикам є про що поговорити.

Ці чоловіки є льотчиками ВПС України. Багато людей думали, що вони вийдуть з бою в перший день, але вони все ще в ньому. Я вніс законопроєкт про їхнє навчання на літаках НАТО, щоб вони могли перейти на F-16, – наголосив Кінзінгер.

У законопроєкті мовиться, що американські інструктори зможуть навчати українських пілотів, а також техперсонал літати на F-15 та F-16. Таким чином, за наявності кваліфікованих кадрів, Вашингтон може розглядати відправку цих літаків Україні.

Оскільки цей конфлікт продовжує розгортатися, нам потрібно переосмислити наше довгострокове стратегічне планування, щоб допомогти нашим українським союзникам. Це включає навчання пілотів на додаткових літаках, які можуть стати їм доступними– сказала ще одна авторка документа конгресменка Кріссі Хулахан.

Напередодні в ефірі FOX News з'явились двоє представників Повітряних сил України. Це бойовий льотчик з позивним "Джус" та підполковник Денис Смажний. Вони наголосили на необхідності додаткової допомоги від США.

"Джус" сказав, що українські пілоти змушені працювати на застарілих радянських літаках, проте задля того, аби встановити панування в повітрі та захистити українські міста, Україні потрібна краща авіація.

Згідно з оприлюдненою інформацією, найбільше Україні зброєю та фінансами допомогли США – вони пообіцяли 23,95 мільярда доларів допомоги.
У Європі лідери – це Польща та Британія.

Пентагон нещодавно повідомив, що розглядає додаткову відправку в Україну систем HIMARS. Мовиться про 4 додаткові установки.

За словами міністра оборони Олексія Резнікова, на фронті вже працюють самохідні німецькі Panzerhaubitze2000.

Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримайте нас!