Угорщина проти поставок зброї через країну і не відмовлятиметься від російської нафти і газу

Угорщина проти поставок зброї через країну і не відмовлятиметься від російської нафти і газу

Угорщина не дозволить поставки зброї через країну і не буде відмовлятися від закупівлі російських природного газу та нафти. Про це у п‘ятницю, 25 березня, у Facebook написав голова МЗС Угорщини Петер Сійярто, коментуючи виступ українського президента Володимира Зеленського перед лідерами країн ЄС у Брюсселі.

“Ми розуміємо, що Україна і український народ — найважливіше для президента України. З іншого боку, безпека Угорщини та угорського народу для нас найважливіша”, — написав Сійярто.

Він пояснив, що угорська сторона зробить все можливе, щоб Угорщина залишилася осторонь війни, тому більше не дозволить поставки зброї в країну.

“Ці поставки означатимуть знищення військової цілі, і ми не хочемо ризикувати життям та безпекою угорського народу”, — додав Сійярто.

Заодно угорці не платитимуть “ціну війни”, відмовляючись від російських енергоносіїв, повідомив посадовець.

“Припинення поставок природного газу та нафти з Росії унеможливить постачання Угорщині енергоносіїв, а водночас призведе до різкого зростання накладних витрат”, — написав Сійярто.

“Нам потрібно триматися подалі від цієї війни!” — резюмував угорський посадовець.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський звернувся до Угорщини із закликом визначитись, кого вона підтримує у збройному конфлікті між Україною та Російською Федерацією. Про це він заявив у зверненні до Європейської ради та народів Європи.

"Час уже вирішувати. Угорщина, я хочу зупинитися тут і бути відвертим. Один раз і назавжди. Ви маєте самі вирішити, за кого ви. Ви суверенна держава. Я був у Будапешті. Я обожнюю ваше місто. Я був багато разів — дуже красиве, дуже душевне. І такі самі люди. У вас були трагічні моменти у житті. Я був на вашій набережній. Я бачив цей меморіал. Взуття на річці Дунай. Про масові вбивства. Я був зі своєю сім’єю", — зауважив Зеленський.

Підписуйтесь на наш телеграм та YouTube