В Дитятині вшанували загиблих українських та польських вояків

В Дитятині вшанували загиблих українських та польських вояків

     Дитятин18 вересня в селі Дитятин відбулися пам’ятні заходи з нагоди 90-річчя польсько-українського військово-політичного союзу та спільної боротьби проти більшовицьких загарбників.

     За свідченнями істориків 16 вересня 1920 року біля села Дитятин відбулася битва 8-ї кавалерійської дивізії та 123-ї бригади червоних козаків під командуванням В.Примакова з 4-ю батареєю 1-го польського полку гірської артилерії під командуванням капітана А.Зайонца. В результаті бою загинуло 97 вояків.

     Біля хреста на могилі полеглих відбулася Служба Божа за участю його Преосвященства Львівського Єпископа - помічника Леона Малого (РКЦ) та настоятеля костелу отців кармелітів у селищі Більшівці отця Гжегоша Цимбала.

     У пам’ятному віче з польської сторони взяли генеральний Консул Республіки Польща у Львові Гжегош Опалінські, консул Яцек Жур та координатор пам’ятних заходів Шимон Гатлас, з української - перший заступник голови обласної ради Зіновій Береговський, заступник голови районної державної адміністрації Ірина Чернега, депутат районної ради Петро  Курляк, сільський голова села Дитятин Степан Габ’як представники польських товариств Івано-Франківщини, мешканці села Дитятин.

     До могили вояків покладено вінки та квіти, запалено свічки пам’яті.