В добру путь, бакалаври енергоколеджу!

В добру путь, бакалаври енергоколеджу!

     В добру путь, бакалаври енергоколеджу!Бурштинський енергетичний коледж Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу готує кадри для енергетичної галузі. За 44 роки існування навчальний заклад закінчило більше десяти тисяч висококваліфікованих спеціалістів енергетиків, економістів.
      Серед випускників – директор Бурштинської ТЕС Мирон Романів, головний інженер та заступник директора станції Василь Немченко і Орест Данилюк, начальник виробничо-технічного відділу станції Ярослав Сторожук, міський голова Бурштина Ярослав Громко, директор та головний інженер Галицького РЕМу Тарас Гнатюк і Микола Небор, професор Львівського аграрного університету Іван Шувар, заступник голови правління «Західенерго» Степан Дашкевич, начальник житлово-комунальної служби міста Бурштина Петро Патригура, начальники виробничих підрозділів, машиністи енергоблоків Бурштинської ТЕС.
      Навчальний заклад визнаний одним із кращих серед енергетичних коледжів держави. Впродовж двох десятків років коледж незмінно очолює кандидат філософських наук, доцент, почесний енергетик України О.Джура. Тут працюють висококваліфіковані науково-педагогічні працівники, створена потужна навчально-матеріальна база, що дозволяє готувати фахівців за вимогами сьогодення і державних стандартів.
      27 червня – День молоді. В цей недільний ранок напередодні святкування Дня Конституції було людно на подвір’ї навчального закладу. Тут зібрались випускники, батьки, рідні, друзі, жителі міста на урочисте вручення дипломів. 277 випускників, серед них бакалаври та молодші спеціалісти технічного, економічного, заочного відділень відправляються у самостійне життя, залишаючи стіни своєї alma-mater з найкращими спогадами. Крок за кроком вони йшли до цього дня, долаючи перешкоди, переживаючи поразки, святкуючи перемоги.
      … В житті енергетичного коледжу цей рік є знаковим в тому, що тут відбувся перший випуск бакалаврів напрямів «Теплоенергетика», «Економіка підприємства». Сорок дев’ять бакалаврів денної та заочної форми навчань закінчили в цьому році цей навчальний заклад.
      … Розпочинається свято. Звучить Гімн України. Право підняти Державний Прапор України та прапор коледжу надається кращим  студентам-випускникам.
      Покладаються квіти до пам’ятників Кобзарю та Просвітителю.
      З напутніми словом до випускників звернувся директор коледжу О.Джура. З Божим благословенням перед присутніми виступив священик о. Ігор Тичинський.
      Пісенні вітання випускникам навчального закладу подарували неодноразова дипломантка міжнародних та всеукраїнських конкурсів естрадної пісні Софійка Терлецька, а також солісти коледжу Христина Кицька, Андрій Деренюк, Василь Чмелик.
      … Наступає урочиста мить. Слово для зачитання святкового наказу надається заступнику директора з навчальної роботи В.Остапенку. Дипломи бакалаврів, молодших спеціалістів, грамоти вручають директор навчального закладу О.Джура, голови державних екзаменаційних комісій, заслужений енергетик України кандидат технічних наук Г.Куновський, начальник виробничо-технічного відділу Я.Сторожук, заступник директора Бурштинської ТЕС з економічних питань М.Коробань, керуюча Бурштинським відділенням Приватбанку О.Білик, міський голова Бурштина Я.Громко, завідувачі технічного та заочного відділень Ю.Костецький, Л.Казимирчук.
      З напутніми словами перед присутніми від батьків виступив випускник коледжу Петро Патригура, від викладацького складу – керівник навчальної групи М.Шувар, від студентства – Ольга Хорунжа.
      … Свято наближається до завершення. Звучить останній дзвоник.
      – Сьогоднішній день пам’ятний і ввійде в історію начального закладу, – говорить директор коледжу О.Джура. – Відбувся перший випуск бакалаврів напрямів «Теплоенергетика», «Економіка підприємства». Вважаю, що ми зробили правильний крок. В жовтні 2005 року наш навчальний заклад став структурним підрозділом Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. З новим статусом коледж одержав можливість готувати фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр». Було проведено ліцензування та акредитування напрямів спеціальностей «Економіка підприємства», «Теплоенергетика». Звичайно, що цьому передувала величезна робота всього педагогічного колективу.
      З вересня 2006 року відкрито відділення бакалаврату, який очолила Н.Денис. Навчально-виховний процес проводять 26 докторів та кандидатів наук, 8 викладачів-методистів, 27 викладачів вищої категорії, 6 відмінників освіти. До послуг студентів 57 оснащених кабінетів та лабораторій, 7 комп’ютерних центрів, 5 навчально-виробничих майстерень.
      Перші кроки практичного застосування теоретичних знань майбутні фахівці енергетичної галузі роблять у навчально-виробничих майстернях, лабораторіях та безпосередньо у виробничих цехах Бурштинської ТЕС. Значна увага у коледжі приділяється залученню студентів бакалаврату до науково-пошукової та дослідницької роботи. Відділення базової вищої освіти співпрацює з відповідними кафедрами «Львівської політехніка», Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Української інженерно-педагогічної академії м. Харкова, Тернопільського національно-технічного університету імені Івана Пулюя.
      Основним завданням на етапі становлення відділення вищої базової освіти є підготовка власних наукових кадрів, залучення науковців до праці на постійній основі, накопичення наукової та навчально-методичної літератури, дидактичних посібників, приведення матеріальної бази кабінетів та лабораторій у відповідність з навчальними програмами дисциплін. Вже сьогодні можемо з впевненістю констатувати, що вища освіта в нашому навчальному закладі утвердилася і має право на життя.

Мар’ян Грінер, завідувач інформаційно-видавничим відділом Бурштинського енергетичного коледжу ІФНТУНГ