В Галицькому районі посилюють карантинні заходи та обмежують роботу закладів громадського харчування і ринків

В Галицькому районі посилюють карантинні заходи та обмежують роботу закладів громадського харчування і ринків

     

     Сьогодні відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, а також тимчасової районної  протиепідемічної комісії. На порядку денному засідання стояло єдине питання: Про виконання заходів із запобігання занесенню і поширенню на території Галицького району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV. 

     За результатами доповідей завідувача Рогатинського міськміжрайонного відділу ДУ "Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України" Богдана Денеги, головного лікаря КНП "Галицький центр первинної медико-санітарної допомоги" Івана Цибуха та генерального директора КНП "Галицька лікарня" Володимира Крупи комісія вирішила:

"1. Забезпечити виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» (із врахуванням карантинних заходів з 12 березня по 04 квітня 2020 року) та протоколу № 2 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року, протоколу №1 спільного позачергового засідання регіональної комісії питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та тимчасової обласної протиепідемічної комісії від 11 березня 2020 року.

Термін: негайно

2. Комунальному некомерційному підприємству «Галицький центр первинної медико-санітарної допомоги» (І.Цибух), комунальному некомерційному підприємству «Галицька лікарня» (В.Крупа), Рогатинській міськміжрайонній філії ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» (Б.Денега), відділу цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації (Т.Сенів):

2.1. Забезпечити додатковий транспорт та пальне для формування додаткових бригад медичних працівників, які можуть бути задіяні при ускладненні епідситуації.

2.2. Передбачити посилення мобільних бригад з числа працівників Рогатинської міськміжрайонної філії ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» додатковими спеціалістами закладів охорони здоров’я на території району та забезпечити додаткові мобільні бригади засобами індивідуального захисту, дезсередниками, тощо.

2.3. Вивчити можливість залучення існуючих відпочинкових баз до можливого використання в якості місць обсервації.

2.4. Місця обсервації забезпечити засобами надання невідкладної медичної допомоги, індивідуального захисту, дезінфектантами, тощо.

2.5. Провести спільні навчально-тренувальні заняття щодо організації та проведення профілактичних, протиепідемічних заходів на випадок виявлення хворого (підозрілого) на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19 в районі із залученням всіх дотичних служб.

2.6. Організувати встановлення дозаторів з антисептиком в установах та організаціях району незалежно від форм власності, де перебуває велике скупчення відвідувачів (ЦНАП, банківські установи та ін.).

Термін: до 19 березня 2020 року

3. Залучити до роботи з недопущення поширення коронавірусу COVID19 епідеміологів та осіб з відповідною медичною освітою закладів охорони здоров’я району та інших (у тому числі Держпродспоживслужби, СБУ, Національної поліції).

Термін: при ускладненні епідситуації

4. Галицькому  територіальному центру надання соціальних послуг (І.Білик) ввести заходи з обмеження відвідування мешканців відділення стаціонарного догляду територіального центру надання соціальних послуг в смт.Більшівці та відділення денного догляду Галицького територіального центру надання соціальних послуг оскільки ця категорія є найбільш вразлива до захворювань, викликаних COVID-19.

Термін: невідкладно

5. Комунальному некомерційному підприємству «Галицький центр первинної медико-санітарної допомоги» (І.Цибух), комунальному некомерційному підприємству «Галицька лікарня» (В.Крупа), Рогатинській міськміжрайонній філії ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» (Б.Денега), Галицькому районному управлінню головного управління Держпродспоживслужби в області (М.Гриник), Галицькому районному відділу управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області (М.Тимошик), Галицькому відділенню поліції Тисменицького відділу поліції головного управління поліції національної поліції України в Івано-Франківсткій області (А.Бойко) продовжити проведення роз’яснювальної роботи серед населення району та проведення навчань для спеціалістів закладів охорони здоров’я.

Термін: постійно

6. Структурним підрозділам районної державної адміністрації, органам місцевого самоврядування, керівникам підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, розміщених на території району:

- заборонити відрядження працівників та підпорядкованих установ, організацій та підприємств за кордон. Вжити заходів щодо перенесення запланованих групових поїздок і відряджень дітей та молоді за кордон;

 - посилити дезінфекційні заходи в підпорядкованих закладах, підтримувати дотримання нормативних показників температури і вологості повітря та проводити наскрізне провітрювання в приміщеннях;

- запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань;

- максимально перевести здійснювану персоналом роботу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікацій та технологій;

 - запровадити режим профілактичного спостереження за особами із числа персоналу, які відвідували країни інфекційного ризику.

 Термін: протягом карантинного періоду

7.Керівникам ринків, закладів оптової, роздрібної торгівлі (крім магазинів з продажу продовольчих товарів та аптек), закладів ресторанного бізнесу та кафе на території району:

- призупинити роботу протягом 12.03 - 03.04.2020 року;

 - не допускати до роботи працівників з ознаками гострого респіраторного захворювання;

- забезпечити проведення обробки антисептичними засобами приміщень, торговельних закладів, закладів харчування, тощо;

- провести роз’яснювальну роботу серед працівників про заходи щодо запобігання захворюванню на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19;

- посилити дезінфекційний режим (проводити вологе прибирання з використанням дезінфікуючих засобів у торговельних закладах та закладах харчування, забезпечити постійну наявність антисептичних засобів для обробки рук, тощо).

Термін: протягом карантинного періоду

8.Галицькій міській раді (О.Трачик), Галицькому відділенню поліції Тисменицького відділу поліції головного управління поліції національної поліції України в Івано-Франківсткій області (А.Бойко) встановити контроль за недопущенням стихійної торгівлі в м.Галичі.

     Термін: протягом карантинного періоду

     9.Усім структурним підрозділам Галицької районної державної адміністрації:

     - скасувати або максимально перенести в режим телефонних або відеоконференцій усі нарадчі заходи та засідання;

     - скасувати до особливого розпорядження проведення особистих прийомів громадян.

10.Керівникам відділів райдержадміністрації, Галицької міської ради, підприємств, установ та організацій інформувати голову райдержадміністрації про виконання протокольних рішень  через відділ цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації (Т.Сенів).

     11. Контроль за виконанням рішення протоколу наради залишаю за собою.

      

      

     Голова районної державної адміністрації,

     голова комісії                                                    Сергій Канюка

      

     Секретар районної комісії                                Іван Вітовський