В Івано-Франківській області арештовано активи російських компаній

В Івано-Франківській області арештовано активи російських компаній

За ініціативи СБУ в Івано-Франківській області арештовано та передано до Агентства з розшуку та менеджменту активів майно та корпоративні права російських компаній на понад 200 млн гривень.

За матеріалами Служби безпеки арештовано активи двох підприємств у Івано-Франківській області. Ці компанії спеціалізуються на виробництві картонної та паперової продукції для промисловості, їхні активи сягають понад 200 млн. грн.

Кінцевим бенефіціаром 100% статутного капіталу в одній із них є російський уряд, в іншому йому належить 75%, а решта – Україні.

Встановлено, що рф володіє підприємствами через ланцюжок пов’язаних між собою установ. Зокрема, мова йде про два російські банки та одне товариство з обмеженою відповідальністю.

Слідчі СБУ з’ясували, що з початком широкомасштабного вторгнення рф топменеджемент цих компаній намагався заволодіти активами підприємств. Вони розпочали переведення майнового комплексу в розпорядження підконтрольної їм компанії.

Служба безпеки запобігла цій процедурі, тож за її матеріалами накладено арешт на такі російські активи:

корпоративні права вартістю 14,8 млн грн.

цілісний майновий виробничий комплекс вартістю майже 190 млн грн.

За ініціативи СБУ активи передано в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку, та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Передача майнового комплексу в управління України дозволить організувати ефективну роботу підприємств.

Наразі слідчі здійснюють досудове розслідування за трьома статтями Кримінального кодексу України:

ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем);

ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);

ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Викриття схеми і досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Івано-Франківській області спільно з Управлінням стратегічних розслідувань Національної поліції та за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримуйте нас!