В оздоровчому таборі

В оздоровчому таборі

     В оздоровчому таборіПочинаючи з п’ятого класу, учні навчальних закладів проходять літню практику.
     Цього року ми творчо працювали та весело відпочивали в оздоровчому таборі «Обрій» при Малій академії народних ремесл м.Галич.
     Нас здивувала його назва. Та виявилось, що «Обрій» – це «обдарований рій», адже у таборі зібрались найталановитіші та найобдарованіші діти, а у МАНР всі вихованці обдаровані: хтось уміє малювати, хтось вправно різьбить, хтось гарно вишиває, хтось виплітає гарні вироби із соломки.
     У таборі ми не лише мали можливість займатися улюбленим ремеслом, а й знайомитись з іншими видами народного мистецтва. Вчителі готували для нас різні майстер-класи, що допомагало нам освоїти різні види мистецтва, нові техніки і стилі.
     Протягом двох тижнів ми не лише малювали, ліпили, розмальовували, мотали ляльки з тканини та виготовляли скульптури з трави, а й ходили на екскурсії, змагалися у вікторинах і конкурсах. Захоплюючою була подорож на Львівщину, де відвідали Олеський, Підгірецький, Золочівський та Свіржський замки. Найцікавіше було в Олеському та Золочівському замках. Картинні галереї та кімнати із старовинними меблями змушують затамувати подих. Вражають уяву стародавні гармати та зброя середньовіччя. Присутність у замку переносить нас у героїчні минулі часи.
     Кожен день у таборі був неповторним. Адже щодня ми робили щось нове, було надзвичайно цікаво працювати та обмінюватись досвідом з друзями й набувати нового досвіду.
     Перший день у таборі пройшов цікаво. Всі заходи були підпорядковані темі «День захисту дітей». Ми познайомились один з одним, малювали плакати на тему «Права дитини» та виконували малюнки на асфальті. Продовжувались конкурси малюнку й на другий день. Малюнок на камені – цікаве й захоплююче заняття. Адже треба побачити у цьому холодному шматку душу і зробити картину. Кожен хотів якнайкраще втілити свій задум у витвір. Тепер у шкільному дворі залишились і милують перехожих дивні звірі, портрети, пейзажі та корабель, що пливе до країни мрій під напнутими вітрилами.
     Надзвичайно цікавим був день, коли ми вчилися робити скульптуру з трави. Усі втілювали свою фантазію у фігурну композицію «Материнство», а ще у слона, русалку, півня. Працювати з травою дуже цікаво, відчуваєш під руками кожну травинку і це надзвичайно захоплює.
     «Я хочу жити в якісному світі» – тема дитячих малюнків. Конкурсні плакати тепер прикрашають наші класи.
     Космічні гості теж завітали у наш табір. Конкурс на найкращий космічний костюм захопив усіх своєю фантастичністю. Матеріал для костюмів був найпростіший – фольга та поліетилен. Вигляд костюмів – чарівний і дивовижний.
     Найбільше нам сподобався день, коли вітали літніх іменинників, тобто дітей, що народилися влітку. Всі робили для них подарунки, запросили для забав справжнього клоуна, а ним стала весела, чарівна і талановита наша вчителька. Всім було надзвичайно радісно. Де б ще ми це побачили?
     Та серед радісних завжди настає сумний день. Це був останній день роботи табору. Чому? А тому, що всім довелося прощатися. Проте ми були задоволені, бо почерпнули багато нового, набули нових знань, друзів. Сподіваємося зустрітися наступного літа.
     Хочеться подякувати всім вчителям, що допомагали, підказували, радили та спрямовували нас у творчих пошуках під час змістовного відпочинку в оздоровчому таборі “Обрій”.

Лілія Бандура, Дмитро Гавриляк, Тетяна Чав’як, Ольга Рега, Христина Легін, Мар’яна Навроцька, Аліна Головач, Мар’яна Гамуляк, Надія Русиняк, Марія Гаврилів