Валентин Наливайченко: «За нас говоритимуть наші справи»

Валентин Наливайченко: «За нас говоритимуть  наші справи»

     Валентин Наливайченко В Україні часто можна почути: на зміну політичним старожилам має прийти молода, але та, що «понюхала пороху», генерація політиків – зі свіжим поглядом на справи, з новими більш ефективними рецептами оздоровлення країни. В числі таких називають колишнього голову Служби безпеки України, філолога за освітою Валентина Наливайченка. Недавно він започаткував Громадську ініціативу «Оновлення країни» і чинить за принципом – діяти, а не чекати. Даний громадський рух можна розглядати, як прообраз майбутньої партії.
     Днями стало відомо, що наступного тижня Валентин Наливайченко відвідає Івано-Франквськ. В обласному центрі він проведе зустріч з активом Громадської ініціативи «Оновлення країни», дасть прес-конференцію для місцевих засобів масової інформації, відвідає громадську організацію «Школа лідерів», а також планує  підписати угоди про співпрацю з громадськими організаціями Прикарпаття.
     Пропонуємо увазі читачів перше програмне інтерв’ю В.Наливайченка, яке він нещодавно дав тижневику «Кореспондент».
     Для довідки: Валентин Наливайченко народився 8 червня 1966 року в м.Запоріжжя. Закінчив з відзнакою Київський національний університет імені Тараса Шевченка, за фахом – викладач та референт-перекладач з англійської мови. Вільно володіє англійською та фінською мовами.
     1994-1997 – секретар Посольства України у Фінляндії, за сумісництвом у Данії та Норвегії. 1998 – 1-й секретар, в. о. завідувача відділу консульського забезпечення інтересів фізичних і юридичних осіб. 2000-2001 – радник, в. о. завідувача відділу аналізу і планування, т. в. о. заступника начальника Консульського управління, 2001 – заступник начальника Консульського управління Департаменту консульської служби МЗС України. 2001–2003 – Генеральний консул Посольства України у США. 2003-2004 – директор Департаменту консульської служби МЗС України. 2004-2005 – заступник Міністра закордонних справ України. 2005-2006 – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Білорусь. 2006 – перший заступник голови СБУ – керівник Антитерористичного центру при СБУ. З 2006 року в. о., а з 2009 до березня 2010 року – голова Служби безпеки України.
     Одружений, виховує доньку.

     – Навіщо Громадська ініціатива ОК?
     Спільно ми створили громадську ініціативу «Оновлення країни». Це понадпартійний, не вождистський проект.
     Переконаний, що розпочинати потрібно з оновлення політичної системи. Україна потребує не нових партій, а нової політики, політики   в інтересах народу, у якій головну роль будуть грати громадяни.
      – Чим Ваша ініціатива відрізнятиметься від вже існуючих рухів?
     – Перший наш постулат – слухати людей і вчитися у людей, а відтак складати народну програму оновлення країни. І її ми будемо складати не в Києві, а після того, як об’їдемо країну.
     Ми вже маємо партнерів в багатьох містах. В Дніпропетровську, наприклад, це Громадський актив Дніпропетровська, ініціативи Львова, Севастополя, Чернігова... Ми щодня і по всіх містах  зустрічатимемось з фахівцями, які стануть основою руху. Наш підхід: спочатку – люди, їх потреби, їх програма.
     На основі потреб конкретних регіонів, місцевих програм – якість питної води в конкретному населеному пункті, якість і доступність освіти в конкретному місті, якість охорони здоров’я в конкретній лікарні – буде сформовано загальнонаціональну програму.
     Люди побачать не малозрозумілі партійні гасла, а конкретні пропозиції з модернізації інфраструктури, покращення якості життя.
      – Які ближчі цілі переслідує Ваш проект?
     – Я вже сказав, по-перше, скласти чітку програму оновлення країни та кожного регіону,  по-друге, це участь у місцевих виборах . Зміни слід почати знизу – від наших міст та сіл. Надзвичайно важливо, щоб на місцевому рівні до влади прийшли ефективні, професійні і незаплямовані громадяни.
      – Кого Ви бачите своїми соратниками у цьому проекті?
     – Формування команди у нас публічне і виглядає наступним чином – їдемо в регіон, бачимо там активні громадські ініціативи і пропонуємо їм співпрацю. Не призначаємо когось, а беремо під свою «парасолю» вже існуючих активістів. Критерії відбору у нас прості – людина повинна бути фахівцем у своїй справі та українським патріотом.
      – Ви взяли когось з СБУ в команду?
     – Ні. Нікого з військовослужбовців я не забирав. Я, до речі, сам очолював Службу безпеки України, не маючи військового звання.
     – А когось з політиків Ви би запросили в свою команду?
     – Ні, особливо, якщо говорити про парламентаріїв. В людей до них багато претензій.
     – Створення громадсько-політичного проекту вимагає хоча б мінімального фінансування. Яким чином Ви плануєте вирішити цю проблему?
     – Основою будь-якої справжньої громадянської ініціативи є самофінансування. Люди готові давати свої гроші на громадські цілі, якщо вони бачать в тому свій інтерес та конкретний результат. Тому ми створюємо громадський фонд. Просити грошей у великих бізнесменів не будемо. Місцева громада сама буде вирішувати, у який спосіб будуть фінансуватися її починання. Наша ініціатива досить економна – нам же не треба витрачатися як політичним партіям на дорогу рекламу. За нас говоритимуть наші справи.