Вдалих стартів і яскравих перемог!

Вдалих стартів і яскравих перемог!

     Чабак  На сучасному етапі розвитку суспільства фізична культура – це самостійна і особлива галузь загальної культури, яка спрямована на зміцнення здоров’я людини, продовження її творчої активності та життя, а також на зростання і вдосконалення її всебічного і гармонійного розвитку та використання набутих якостей в суспільній, трудовій та інших видах діяльності.
     10 вересня спортсмени відзначають своє професійне свято. Напередодні Дня фізичної культури і спорту наш кореспондент звернувся до начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації Олександра Чабака, щоб дізнатися про справи у спортивній галузі району.

     – Перш ніж говорити про досягнення наших спортсменів я хочу привітати всіх працівників галузі фізичної культури і спорту, а це велика армія спортсменів, тренерів, вчителів фізичного виховання, громадських інструкторів із спорту з професійним святом. Побажати їм міцного здоров’я, наснаги, бадьорості духу, сили волі до перемог і нових спортивних досягнень в ім’я Галицького краю та України.
     До свого професійного свята галицькі спортсмени підійшли з вагомими досягненнями. Район посів перше загальнокомандне місце у VI літніх юнацьких спортивних іграх області.
     Цей рік можна назвати роком тріумфу волейбольних команд району. Юнацька команда “Володар” м.Галич посіла І місце у чемпіонаті області з волейболу сезону 2010-2011 рр. та збірна команда стала першою у VI літніх юнацьких спортивних іграх області.
     Команда “Галичанка” виборола золоті нагороди І чемпіонату області з волейболу серед жіночих команд та перше місце з пляжного волейболу у тих же юнацьких спортивних іграх.
     Дорослі склади команд «Західрембуд» (місто Бурштин) і «Володар» (місто Галич) вдало виступають як на чемпіонаті області, так і на чемпіонаті України серед команд вищої аматорської ліги.
     У цьому році започатковано проведення районного чемпіонату з волейболу серед чоловічих команд, переможцем якого стала команда села Задністрянське.
     Заслуговують на увагу результати жіночих команд з футболу, класичного волейболу, а також збірної команди веслувальників, які посіли ІІ місця у юнацьких спортивних іграх області. Непогані результати показали й боксери, борці, важкоатлети та баскетболісти.
     Сьогодні ми маємо срібного призера чемпіонату Європи та Чемпіонату України з карате-до. Це юний спортсмен з Бурштина Назар Боринець. Його наставник і діючий спортсмен Володимир Прокопів став переможцем Чемпіонату України з цього ж виду спорту.
     Слід зазначити, що Назар Боринець успішно виступає і в іншому виді спорту – веслування на байдарках. Разом із своїм земляком Богданом Пархуцем він є членом збірної команди області.
     – Слідкуючи за подіями району не можна залишити поза увагою відкриття та реконструкцію спортивних споруд.
     – Ті завдання, які ми ставили перед собою, намагаємося виконувати. Ви пам’ятаєте відкриття у 2006 році майданчика із штучним покриттям у місті Галичі, двох майданчиків з тренажерним обладнанням у селі Залуква та місті Бурштині. Проведення капітального ремонту Бурштинської веслувальної бази у 2007 році. У 2009 році встановлено майданчик із штучним покриттям у селі Дубівці. 2010 рік ознаменувався відкриттям спортивного комплексу та спортивних майданчиків у місті Галичі. І вже у цьому році відкрито спортивно-оздоровчий комплекс в селі Темирівці. Встановлено пластикові сидіння на стадіоні “Колос” у місті Галичі. Відкрито роздягальню на стадіоні села Бовшів.
     У цьому велика заслуга керівництва району, зокрема голови районної державної адміністрації Григорія Івасишина, який особисто тримав на контролі виконання робіт на об’єктах. Григорій Михайлович любить спорт, підтримує всі наші спортивні починання, а також залучає працівників структурних підрозділів до занять спортом. Другий рік поспіль команда Галицької районної державної адміністрації виборює перше загальнокомандне місце в обласній спартакіаді серед команд державних службовців облдержадміністрації, райдержадміністрацій та територіальних органів центральних органів виконавчої влади.
     – Яка безпосередня роль Вашого відділу в організації спортивного життя району?
      – Відділом у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з відділом освіти районної державної адміністрації та спортивними товариствами проводиться чимало спортивно-масових заходів серед учнів загальноосвітніх шкіл та молоді, зокрема сільської, з метою пропаганди здорового способу життя та залучення населення району до активних занять фізичною культурою і спортом.
     В районі діє 97 колективів фізичної культури і спорту
     Втілюються в життя Програми:  “Розвиту фізичної культури і спорту на 2007-2011 рр.”, “Будівництва, реконструкції та капітального ремонту спортивних споруд на 2007-2011 рр.” та Програма “Спортивний майданчик”.
     З початку року спортсмени та команди району взяли участь у  42-ох обласних, 5-ти Всеукраїнських, одному міжнародному змаганні. Проведено навчально-тренувальний збір з легкої атлетики, веслування на байдарках і каноє, а також оздоровлення спортсменів дитячо-юнацьких спортивних шкіл в кількості 200 дітей.
     38 команд із населених пунктів району бере участь у чемпіонаті району з футболу.
     Всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи охоплено понад п’ять осіб. Працює 109 штатних працівники з фізичної культури і спорту.
     До послуг жителів району надано:
     - 3 стадіони;
     - 113 спортивних майданчиків;
     - 43 футбольних поля;
     - критий 25-метровий плавальний басейн;
     - 29 спортивних залів;
     - 2 майданчики з тренажерним обладнанням;
     - 15 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять;
     - 2 тенісних корти.
     – Кілька слів на завершення розмови.
     – Я хочу ще раз привітати всіх працівників галузі з професійним святом. Впевнений, що на досягнутому зупинятися не будемо. Перед нами багато планів і завдань. Я переконаний, що спільними зусиллями їх виконаємо.
     
     

Розмову вів Ярослав Поташник