Верховна Рада звільнила Баканова з посади голови СБУ

Верховна Рада звільнила Баканова з посади голови СБУ

Верховна Рада звільнила Івана Баканова з посади голови Служби безпеки України. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні парламенту, повідомив нардеп Голосу Ярослав Железняк.

Відставку Баканова за поданням президента Володимира Зеленського підтримали 265 нардепів, були – 0, утрималися – 5.

Слуга народу не змогла відправити Баканова у відставку самостійно і дала лише 203 голоси. Їй допомогли Батьківщина, За Майбутнє, Довіра, Платформа за життя та мир, Відновлення України та позафракційні депутати, повідомляє  LIGA.net.

17 липня 2022-го Зеленський відсторонив Баканова з посади, пояснивши це великою кількістю правоохоронців-зрадників, які перейшли на бік Росії після повномасштабного вторгнення.

Нардеп Слуги народу та член розвідкомітету Федір Вениславський повідомив, що щодо Баканова проводиться службове розслідування. За його словами, результати буде оприлюднено найближчим часом.

Натомість СБУ тимчасово очолив Василь Малюк, який донедавна був першим заступником голови спецслужби. Раніше Малюк також керував управлінням СБУ боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Крім того, він був помічений журналістами УП на дні народження заступника голови Офісу президента Олега Татарова. 

17 липня Зеленський одночасно з Бакановим усунув з посади та генпрокурорку Ірину Венедіктову. Він також подав подання до Ради про її відставку.

Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримуйте нас!