Відбулося IV засідання Форуму місцевого розвитку

Відбулося IV засідання Форуму місцевого розвитку

Відбулося IV засідання  Форуму місцевого розвитку    З метою забезпечення соціального, економічного та екологічного розвитку шляхом спільного з місцевими громадами планування та прийняття рішень, сприяння децентралізації процесу планування та демократичного врядування на регіональному рівні, 27 травня відбулося засідання Форуму місцевого розвитку Галицького району за участю моніторингової комісії Програми розвитку ООН.
    З вітальним словом до учасників та гостей звернувся голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин.
Учасниками Форуму було розглянуто питанням партнерства та співробітництва між організаціями громад та владою для інтеграції планів громади на вищий рівень планування в регіоні.
    Обговорено виконання Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» в Галицькому районі.
    Заслухано керівників організацій громад міста Галича, селища Більшівці, сіл Бринь, Залуква, Жалибори та Комарів щодо визначення місцевих пріоритетів. У більшості з цих населених пунктів мікропроекти уже реалізовані, у інших – знаходяться в процесі реалізації. Керівники громад у своїх виступах наголошували на тому, що на початках люди  з недовірою ставилися до впровадження проектів і неохоче вступали до громад. Однак, на сьогоднішній день, побачивши результат спільної діяльності, чисельність громад збільшилася  і вони готові продовжувати співпрацю з ПРООН з метою реалізації нових пріоритетних проектів.  
    За підсумками роботи Форуму було прийнято резолюцію, якою визначено ряд завдань, що стоять перед громадськими організаціями, забезпечення нагляду за впровадженням мікропроектів з метою досягнення досконалої реалізації та ефективності використання ресурсів.
    Участь у роботі представницького зібрання взяли керівники органів місцевого самоврядування разом з представниками громадських організацій – учасників Проекту, експерти з оцінки Програми розвитку ООН Кетрін Лаувері та Ігор Шевляков, спеціаліст з моніторингу та зв’язків з громадськістю Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Ганна Яцюк, асистент з моніторингу Проекту Тетяна Дієва, координатори Івано-Франківського обласного ресурсного центру громад Проекту Леся Попелюх та Леся Хомин.
Івано-Франківську обласну державну адміністрацію представляли перший заступник начальника головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Віра Квочак та головний спеціаліст відділу сприяння залученню інвестицій управління зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій цього ж управління Михайло Листван.
    Заключним етапом роботи Форуму став діалог голови районної державної адміністрації Григорія Івасишина та голови районної ради Богдана Поповича з експертами з оцінки Програми розвитку ООН щодо здійснення проектів  у районі, вирішення проблемних питань, схем фінансування та перспектив розвитку організацій громад.

    Переглянути інші фото

В.Т.