Військова служба за контрактом

Військова служба  за контрактом

     Любомир Баграновський (ліворуч), Іван Була (праворуч) із старшим інструктором 160 ТЦК ст. сержантом Василем Бойком.Якщо раніше в армію йшли неохоче через незадовільне матеріальне становище останньої, то сьогодні серед юнаків усе більше є бажаючих, які хочуть пов’язати своє життя з військом професійно. Служба за контрактом в армії з кожним роком стає більш популярною серед юнаків. Іван Була та Любомир Баграновський, які родом з Галицького району, вирішили стати професійними військовими. Вони поділилися своїми думками про те, що спонукало їх обрати для себе військову службу за контрактом.
     До того, як стати контрактниками, навчалися, отримали повістку в армію, не роздумували і вирішили йти не на строкову службу, а за контрактом, адже в порівнянні із строковиками, які територію прибирають, контрактники працюють за спеціальністю та й зарплатня суттєво вища.
     Серед запропонованих вакансій в 160 територіальному центрі комплектування обрали для себе посади водіїв у військовій частині А 2314, що дислокується в Івано-Франківську. Та перш, ніж потрапити на службу до військової частини, були зараховані курсантами до Навчального центру міста Кам’янець-Подільський Хмельницької  області. Там  протягом двох місяців навчалися військової справи та освоювали ази обраної спеціальності. Будучи курсантами, опанували гуманітарні знання, вогневу, тактичну та стройову підготовки. Всі заняття проводилися в навчальних корпусах, спеціально обладнаних для цього класах, спортивних майданчиках, автодромі, хімічному полігоні.
     Після завершення навчання одержали свою першу державну зарплату та документ, що підтверджує освітньо-кваліфікаційний рівень “кваліфікований робітник”.
     У чому вигідність служби за контрактом розповідає інструктор 160 Територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом міста Галича старший сержант Василь Бойко:
     – На сьогодні Міністр оборони України Михайло Єжиль вже зробив суттєвий крок. З першого травня цього року підняли заробітну плату військовослужбовцям на 25% від посадового окладу, що становить приблизно на 150-300 гривень (в залежності від звання, вислуги років тощо). Мінімальна заробітна плата військовослужбовця контрактної служби становитиме від 1100 грн. до 1700 грн. А з жовтня, як повідомив заступник Міністра оборони України Борис Андрісюк, передбачається збільшення посадових окладів військовослужбовців до рівня державних службовців на 55%. Контрактник буде отримувати від двох тисяч гривень і більше. Окрім цього його забезпечують безкоштовним житлом та триразовим харчуванням.
     Військовослужбовцями за контрактом можуть стати всі бажаючі, котрим є від 18 до 40 років і мають повну середню освіту. Приходить до нас юнак, який закінчив школу та виявив бажання служити і то в межах лише Івано-Франківської області. А тут саме потрібні і водії, і авіаційні механіки, і стрільці, і стрільці-зенітники, і пожежники. Взагалі посад більше ста. Зрозуміло, що потрібних знань в новобранців щодо обраної посади нема, тому ми направляємо їх на навчання до Навчального центру Збройних Сил України, де безкоштовно протягом двох місяців вони навчаються, проживають і здобувають потрібні знання та виробляють необхідні навики щодо обраної спеціальності.
     За додатковою інформацією просимо звертатись у Галицько-Рогатинський об’єднаний районний військовий комісаріат або у 160 ТЦК (м.Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 11, тел.: 75-40-55, 0967228677, Василь Бойко).
     
     На фото: Любомир Баграновський (ліворуч), Іван Була (праворуч) із старшим інструктором 160 ТЦК ст. сержантом Василем Бойком.

Прес-служба 160 ТЦК