Вогонь легше попередити

     16 серпня під головуванням Президента України відбулася селекторна нарада з керівниками регіонів щодо протидії загрозі пожеж, пов’язаних із нинішніми складними погодними умовами. Учасником наради був і голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин.
     Спілкуючись із журналістами районних засобів масової інформації, керівник району торкнувся основних позицій, на яких зосереджував увагу глава держави.
     – Віктор Янукович нагадав керівникам областей про наслідки літніх пожеж в Україні, статистика яких складає близько трьох тисяч, із них – 2200 у лісах. Зважаючи на такі сумні наслідки, Президент підкреслив, що сьогодні ні центральна, ні місцева влада не повинні розслаблятись. Натомість у час, що залишився до зміни погоди, слід діяти так само ефективно і приймати швидкі та правильні рішення. Це перевірка на боєздатність для кожного. І місцева влада несе персональну відповідальність на своїй території, – відзначив Григорій Михайлович.
     Однозначно, головною причиною нещасть, що призводять до пожеж є людський фактор. Тому у першу чергу треба боротися не тільки із самими пожежами, а й з їхньою першопричиною – необережністю людей.
     Дуже часто громадяни спалюють стерню та сухостій на полях після обмолоту, у необлаштованих місцях спалюють сміття та бур’яни на присадибних ділянках, забуваючи про безпеку, розкладають багаття в лісових масивах. А зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже не просто.
     – У Галицькому районі ситуація контрольована. Є відповідні технічні засоби, здійснюються профілактичні заходи, створено оперативні групи. Але я звертаюся до жителів району, молодіжних, громадських організацій з проханням вести роз’яснювальну роботу серед населення, вживати всіх заходів, спрямованих на попередження пожеж, на виявлення та ліквідацію загорянь на ранніх стадіях. Ми повинні зробити все, щоб зберегти людські життя та громадське майно, – зазначив керівник району.