Волонтерити крізь кордони: як прикарпатська родина з Торонто допомагає ЗСУ

Волонтерити крізь кордони: як прикарпатська родина з Торонто допомагає ЗСУ

Українська діаспора – велика сила, без якої нашим мужнім захисникам було би вкрай непросто ще починаючи з 2014 року. І це відрадно, що за тисячі кілометрів є люди, яким небайдуже, що відбувається тут, на рідній українській землі. Марію Барчук, яка разом із чоловіком Ігорем з Обертина (Тлумацький р-н), пригадую ще з часів студентства, її з сестрою Галиною співочий дует, який був окрасою університетських концертів. Тепер дівчина з власною сім’єю мешкає в Канаді. Наразі в неї сильне плече чоловіка та двійко чарівних донечок, одна з яких – Злата – успадкувала від мами талант до співу. Ця патріотична родина з перших днів війни всіляко намагається допомагати, щоб внести свою частинку до такої бажаної перемоги над ворогом.

 • Марічко, розкажи, будь ласка, про громадянську позицію у сімї. Не кожен за кордоном так активно допомагає Україні.
 • Ми, українці, де би ми не жили, завжди будемо українцями. Україна в нас у серці. Вона також і в серцях наших дітей Злати й Софійки, хоча в Україні їм так і не вдалося поки побувати. Я з чоловіком виховуємо їх так, щоб вони відчували свою приналежність до славного українського народу, щоб любили українську землю та українську культуру так, як любимо ми. Цінувати, розповідати світові, яка прекрасна наша Україна, – це наше пріоритетне завдання, особливо тепер. І хоча доля закинула нас далеко за океан, ми своїми серцями й думками з рідною землею.

       За освітою я вчитель української мови та літератури. Тому викладаючи в українській школі в м. Торонто, я розуміла як важливо з дитинства привчати дітей поваги до України, її мови, до нашої культури і традицій. Ось чому наші діти рідною мовою вважають саме українську. Старша донечка Злата вже вміє читати й писати українською. Обожнює нею співати, адже наймелодійнішої та найпрекраснішої мови у світі як українська – немає. Це дитина відчуває. Також наша сім’я завжди дотримується усіх українських традицій.

       Коли 24 лютого з війною до України жорстоко увірвалася росія, то це було для нас шоком. Той біль і страх, який ми відчували в той час, страшно описати словами. Наші рідні живуть в Україні, тому ми не могли стояти осторонь, не могли просто спостерігати та чекати дива. Ще з перших днів війни почали організовували мітинги, робили все можливе, щоби привернути увагу світу до України, просили допомоги та підтримки.

 • Відомо про влаштовані благодійні ярмарки та концерти. Розкажи про них.
  - Наша Златочка в українській громаді Торонто є вже відомою, адже з двох років співає на сцені. З лютого місяця дитина бачила, що ми стривожені, адже разом ходили на мітинги, демонстрації, різні акції. І коли організовували благодійні концерти, то дитина, розуміючи всю важливість тих заходів, співала на кількох різних концертах в один день, співала навіть у сильний мороз та вітер. Ми активно брали й беремо участь в благодійних концертах, де збирають кошти для ЗСУ, для наших воїнів. Це були не тільки заходи, організовані українською громадою, але й іншими, зокрема китайською і португальською. Також брали участь у різних інтернаціональних концертах.

        Златка знає правду про війну. Вона дуже допитлива дівчинка. Її вчителька з вокалу, Олена Луценко (переможниця голосу України 2018), перебуває в Україні. Вона давала уроки з бомбосховища навіть під час наступу на Київ. Тому Злата неодноразово чула гул літаків та звуки вибухів. Не раз запитувала, чому Росія убиває дітей, чому нищить все на своєму шляху? Я іноді зворушена її розмірковуванням.

        Одного разу Злата запропонувала мені, що хоче продавати лимонад і заробляти гроші для України. Мені її ідея дуже сподобалася, але ми вирішили зробити все масштабніше – з українською кухнею та смаколиками. І вперше провели український ярмарок у Торонто біля нашої хати. Людям це дуже сподобалося. У результаті вдалося зібрати більше 2 тисяч доларів. Другий наш ярмарок зібрав більше 5 тисяч доларів, адже мали вже певний досвід. На ярмарках цін не ставили. Люди могли жертвувати добровільно стільки, скільки хотіли та пригощатися українською кухнею.

 • На що саме збирали кошти?
 • Зароблені кошти ми передали до офіційної організації uhelpUkraine, яка надсилає допомогу в найгарячіші точки України. Перша посилка, а це 12 рефлекторних прицілів Ultra Shot R-Spec, разом із малюнком Злати була відправлена до Северодонецька. Коли ми отримали фотозвіт, це було надзвичайно зворушливо. З другого ярмарку організація uhelpUkraine придбала за виручені кошти для 81 та 57 бригади ЗСУ два тепловізори InfiRay Eye II. Зараз ця організація збирає кошти на байрактар з Канади для України. Злата записала пісню «Не твоя війна», і ми розмістили в ютюбі під піснею текст про збір коштів на байрактар. Нехай усе вдасться, і нашою громадою зможемо подарувати Україні до Дня Незалежності байрактар.
  Мене дуже тішить те, що після наших благодійних ярмарків люди почали організовувати щось подібне. Розпитували мене про досвід, як вміло все організувати. Мені дуже приємно, що можемо допомогати, адже разом – ми велика сила, яка може подолати все! Я щиро вірю в нашу перемогу!
  - Донька Злата, юна співачка й художниця. Як усе встигає?
  - Златочка співає ще з двох рочків. Навчається у школі Вадима Красноокого ( лідера гурту «Mad Heads»). Що в дитини є талант до музики ми побачили ще з раннього дитинства, тому підтримували її, активно їй допомагаємо. У свої 6 років Злата перемогла вже в багатьох пісенних інтернаціональних конкурсах. Нещодавно вийшло нове відео на пісню « Не твоя війна». Її ми присвятили всім невинним діточкам, які загинули під час війни та які від неї потерпають. Насправді відео передає весь біль, який ми, українці, відчуваємо у всьому світі. І Златі той біль у пісні передати вдалося.

        Також донечка любить малювати. Відвідує школу «Art Haritage». Нещодавно учні цієї школи на аукціоні продали власні картини, а кошти, які отримали від продажу (5 тис доларів), передали на потреби України. Ми всією душею прагнемо показати світові неймовірну красу української землі, могутність та силу українців як нації, про чарівність українського слова та цінність української культури. Надіємося, що світ нас почує і прийматиме рішучі кроки допомоги. Дуже хочеться, щоб у найближчому часі ми з сім’єю поїхали до рідної України святкувати перемогу!

Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримуйте нас!

Юлія Марцінів.