Всесвітній день пам’яті людей, що померли від СНІДу

Всесвітній день пам’яті людей, що померли від СНІДу

Всесвітній день пам’яті людей, що померли від СНІДу    У третю неділю травня щорічно весь світ вшановує пам’ять людей, які померли від СНІДу. Цьогорічне гасло Дня пам’яті – «Знати – недостатньо, постарайтеся зрозуміти!». Згідно зі статистикою, щодня в нашій країні від СНІДу вмирає 8 чоловік. Експерти відзначають, що навіть всупереч серйозній міжнародній підтримці епідемію зупинити не вдається. Для багатьох людей в невеликих містах і районах недоступними залишаються профілактика, доступ до лікування і підтримка хворих.
    Офіційна кількість ВІЛ-інфікованих в Україні – близько 1,5% населення країни. Проте фахівці вважають, що реальна цифра куди більша. У південних і східних регіонах вона може сягати 7-8%.
    Аналіз офіційних даних щодо поширення ВІЛ-інфекції свідчить, що епідемія триває з тенденцією до дальшого зростання в усіх регіонах України. За прогнозами деяких експертів, у разі збереження наявної тенденції кількість ВІЛ-інфікованих 2010 року сягне майже 1,5 млн. осіб, а число нових випадків СНІДу – 95 тисяч, при цьому від хвороби в цей рік помре до 90 тисяч осіб. Питома вага померлих від СНІДу в загальному числі померлих 2010 року становитиме близько 10 %, абсолютна більшість яких – віком до 40 років.
    14 травня у Києві відбулося урочисте відкриття оновленого меморіалу «Червона стрічка», що ознаменувало оновлення стосунків неурядових організацій та влади в боротьбі з епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні.
    Сьогодні вже більшість людей країни знають, що таке ВІЛ/СНІД. Знають, що спілкування з ВІЛ-позитивними особами не несе жодної загрози для їхнього життя. Люди знають, що ВІЛ не передається при поцілунках, рукостисканні чи під час належно проведених медичних процедур. Усі це знають, але кожного дня ми чуємо скарги з приводу того, що ВІЛ-позитивних людей не хочуть приймати лікарі, ВІЛ-позитивних дітей цькують в дитячих садках, таких випадків безліч по всій країні. «Якщо кожен для себе усвідомить, що ВІЛ-позитивна людина несе таку ж небезпеку для оточуючих, як хворий на апендицит, то тоді більшість закликів соціальної реклами стали б непотрібними. Тому сьогодні дуже важливо не лише знати, але й постаратися зрозуміти.», – зазначив у своєму виступі голова координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Володимир Жовтяк.

Людмила Сівецька, начальник відділу соціальної роботи Галицького РЦСССДМ