Вступ України до ЄС може тривати десятиліття, - Макрон

Вступ України до ЄС може тривати десятиліття, - Макрон

Вступ України до Європейського Союзу може розтягнутися на кілька десятиліть.

Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон під час виступу на Конференції з майбутнього Європи, повідомляє 5 канал.

"Ми знаємо, що процес вступу до ЄС може тривати багато років і навіть десятиліття. Будемо чесними, Євросоюз не може бути в короткостроковій перспективі єдиним засобом структурування європейського континенту", - заявив президент Франції.

Тому він запропонував створити "європейську політичну спільноту", яка могла б прийняти до своїх лав нашу країну. За словами Макрона, Україна вже є членом європейської родини.

Також відомо, що ідею Макрона щодо створення на рівні з ЄС клубу союзників, які з різних причин не є членами Євросоюзу підтрмав канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Він висловив свою позицію під час виступу перед пресою під час зустрічі з французьким президентом 9 травня. За його словами, до такого клубу могли б увійти Великобританія та Україна.

Напередодні стало відомо, що Україна заповнила вже другу частину анкети-опитувальника для отримання статусу кандидата на членство в ЄС. В Єврокомісії висновок щодо анкети України планують надати вже у червні.

На сьогодні статус кандидата на члени ЄС, який веде переговори, мають три країни: Чорногорія (з 2010 року), Сербія (з 2012) і Туреччина (з 1999, наразі переговори заморожені). Албанія має статус кандидатки (з 2014), а Північна Македонія - кандидатка на переговори (з 2005).