Євродепутати виступили за негайне ембарго на імпорт газу, нафти, вугілля та ядерного палива з РФ

Євродепутати виступили за негайне ембарго на імпорт газу, нафти, вугілля та ядерного палива з РФ

Через вбивства мирних жителів у Бучі Європарламент закликав Раду ЄС запровадити додаткові санкції проти Росії.

Про це йдеться у резолюції, ухваленій сьогодні на пленарному засіданні в Страсбурзі. За неї проголосували 513 євродепутатів, проти були 22, ще 19 - утрималися, повідомляє  Deutsche Welle.

У резолюції зазначається, що Раді ЄС слід ухвалити такі подальші "суворі санкції, які би відображали неослабну ескалацію російської агресії та шокуючі звірства, вчинені військовими силами Росії, які беззаперечно є воєнними злочинами".

Також висловлюється "обурення" через "звірства, про які повідомлялося, включно зі ґвалтуванням та стратою цивільних, примусовим переміщенням, мародерством та атаками на цивільну інфраструктуру, зокрема лікарні, медичні установи, школи, сховища та автомобілі швидкої допомоги, а також зі стрільбою в цивільних, які намагаються залишити зони конфлікту наперед погодженими гуманітарними коридорами, які вчинялися збройними силами Росії у низці окупованих українських містах, таких як Буча". Євродепутати наголосили, що необхідно притягнути до відповідальності як тих, хто вчиняв воєнні злочини, такі і високопосадовців і вищих офіцерів.

"Європарламент закликає запровадити негайне повне ембарго на імпорт російських нафти, вугілля, ядерного палива та газу, цілковито відмовитися від "Північного потоку-1" і "Північного потоку-2", а також представити план гарантування безпеки поставок енергоносіїв до ЄС у короткостроковій перспективі", - йдеться в резолюції.

Цей момент викликав найбільше суперечок серед євродепутатів. У первинній редакції резолюції до ембарго газу додавалося "настільки швидко, наскільки можливо". На це формулювання надійшло аж три поправки від різних парламентарів, які, фактично, повторювали одна одну. В підсумку 413 підтримали їх, закликавши до негайного ембарго на всі чотири види енергоносіїв з РФ.

Нагадаємо, що сьогодні в ЄС уже обговорюють санкції на імпорт російського вугілля. Відмова від нафти з РФ також вважається можливою. Однак у Євросоюзі зазначають, що цілковито замінити російський газ поки не можуть.

Підписуйтесь на наш  телеграм  та YouTube