З 8 лютого послуга "прописка" доступна у застосунку "Дія"

З 8 лютого послуга
В Україні із вівторка, 8 лютого, громадяни зможуть повідомити про місце свого проживання декларативно через портал або застосунок «Дія» без жодних візитів до ЦНАПів або військкоматів.

Про це міністр внутрішніх справ Денис Монастирський сказав під час Diia Summit, повідомляє Укрінформ.

«Щодо автоматичної реєстрації місця проживання. По-перше, відсьогодні повідомити про місце проживання можна декларативно через портал або застосунок «Дія» без жодного візиту до ЦНАпів або військкоматів. Усі інші органи будуть повідомлятися автоматично. Друге – рішення про реєстрацію місця проживання також буде автоматичним, без розгляду реєстраторами, без витрачання часу і необґрунтованих відмов», - поінформував Монастирський.

Також, за його словами, якщо говорити про славнозвісну форму 13 (довідка про реєстрацію місця проживання громадян – ред.) як про папірець і відповідний штамп у паспорті про прописку, то це також як радянський рудимент іде у минуле.

«Відповідно, незабаром можна буде замовити або через (застосунок – ред.) «Дія» або у порталі витяг і подати для будь-якого державного органу. І останнє – багато медичних і соціальних послуг тепер не прив’язані до місця проживання», - повідомив він.

Як наголосив міністр, це «дійсно справжня революція і реформа інституту прописки, який насправді вже багато років не існує в законодавстві, а відтепер він перестане існувати і в державних органах».

Окремо він зазначив, що наразі кожен третій українець живе не за місцем реєстрації, і більше 1 мільйона українців живуть взагалі без реєстрації місця проживання.