Захисти нас, Мати Божа, своїм омофором!

Захисти нас,  Мати Божа,  своїм омофором!

     14 жовтня християни східного обряду пошановують Покрову Пресвятої Богородиці. За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у щирій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з’явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.
     Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Воно було впроваджене ще з часів хрещення Русі. Покрова Пресвятої Богородиці була одним із найголовніших свят запорізьких козаків та вважається днем створення Української повстанської армії (УПА). Українці і сьогодні звертаються до Богородиці за захистом.
     – Чимало храмів у Галицькому районі збудовано на честь Покрови Пресвятої Богородиці, – розповідає парох села Залуква отець Василь Заверач (на фото зліва). – Храмове свято у цей день відзначають мешканці Залукви. При в’їзді у село на кошти громади споруджується капличка із образом Покрови Пресвятої Богородиці, яку буде освячено 14 жовтня. Сьогодні мешканці села Іван Тейсар, Віталій Марич та Михайло Залецький ведуть будівельні та опоряджувальні роботи. Купол виготовив Михайло Легін. Автор проекту – скульптор Ігор Ткачівський із села Комарів.