Захистимо ялинку

Захистимо ялинку

     Спадають останні листки календаря 2011 року і засоби масової інформації все частіше розповідають про підготовку до новорічних і різдвяних свят, про влаштування найголовнішого атрибуту – красуні ялинки.   Хочу звернутись із проханням до всіх, хто не обходиться без новорічного деревця, скористатись досвідом людей, які не завдаючи ніякої шкоди природі, прикрашають штучні ялинки. Такий підхід до влаштування зимових свят характерний для багатьох наших голів місцевих рад, керівників дошкільних закладів і культосвітніх установ, директорів загальноосвітніх шкіл району та  й багатьох громадян, кому не є байдужою жива природа. Бо скільки потрібно часу і праці лісівникові, щоб виростити зелене деревце, яке може стати лише тимчасовою втіхою байдужого до довкілля споживача.
     Щоб не допустити незаконних рубок новорічних дерев, лісівники проводять екологічну акцію «Захистимо ялинку». Звертаю увагу всіх юридичних і фізичних осіб на дотримання чинного законодавства в справі збереження лісових насаджень у цей особливий період.  
     Самовільні рубки на природно-заповідних територіях, яким є Галицький національний природний парк, згідно ст.91 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від  3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-136 гривень) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконнодобутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб – від 5до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-170 гривень) за одну штуку. За більшу кількість зрубаних дерев наступає кримінальна відповідальність.
     Із метою недопущення самовільних рубок ялинок у Галицькому національному природному парку разом з райвідділом внутрішніх справ створені мобільні групи з інспекторів охорони природно-заповідного фонду та співробітників міліції, які цілодобово охоронятимуть лісові масиви у ці передсвяткові дні.
     Хочеться вірити, що кожен з нас усвідомлює важливість збереження нашого зеленого друга, адже ліс без бережливого ставлення до нього – беззахисний.
     Вітаю  всіх з наступаючим Новим 2012 роком і Різдвом Христовим. Добра, миру і благополуччя  Вам в Новому році.
     
     

З. Козенко, провідний інженер із охорони та захисту лісу Галицького НПП