Завершується реконструкція пам’ятника воїнам аФганцям

Завершується реконструкція пам’ятника воїнам аФганцям

     Пам’ятника воїнам аФганцямЗ 1990 року в місці, де сходяться дороги з Дубівців і Маріямполя, Бовшева і Бурштина, Острова, Блюдник і Комарова символічно стоїть монумент на честь пам’яті загиблим землякам Галицького району в Афганістані.
     Минуло двадцять років. Настав час оновити постамент.
     З травня 2010 року розпочалися реставраційні роботи. Члени Галицької районної спілки афганців України М. Бігун, О. Перепічка, І.Дулик, О. Сеник, Ю. Куч, М. Б Вітовський вирішили це зробити власними силами. Спочатку навели лад на прилеглій території навколо пам’ятника. Для реставрації монумента голова Галицької районної організації української спілки афганців М.Вітовський запросив майстра зі Львова І. Кушлика.
     Під час реставраційних робіт виникла ідея зняти з пам’ятника шпиль, а на його місці вмонтувати Матір Божу. Ідею підтримав голова Галицької районної державної адміністрації Григорій Івасишин і пообіцяв для її реалізації сприяння у виділенні деяких коштів.
     «Зараз ми працюємо над проектуванням Матері Божої. Хочеться, щоб всі деталі в комплексі склали єдину композиційну систему і надали пам’ятнику нового вигляду…», – розповідає М.Вітовський.
     Не зважаючи на те, що майже всі роботи виконуються членами спілки, все одно потрібно чималих коштів. Голову спілки тішить той факт, що дякуючи Богу, не трапилося так, щоб хтось з тих, до кого звертаються за допомогою, відмовив. Здебільшого допомога надходить будівельними матеріалами від підприємців м.Галич Д.Горчака, І.Кашуби, В.Франківа. 10 тисяч гривень виділено Галицькою РДА. Благодійний внесок у сумі однієї тисячі гривень надійшов від І.Курдидика.
     Завдяки всебічній підтримці роботи із відновлення пам’ятника не стоять на місці.
     25 грудня 2010 року, в день річниці дати вводу військ в Афганістан, нагадає про загиблих синів Галицької землі оновлений монумент.

Аріна Сивак